ارزش مواد پدیده معماری -


ارزش مواد

پست با عنوان «ارزش مواد» از وبلاگ «پدیده معماری» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

دسترسی به ارزش مواد مورد نیاز  که کمترین آن طی شش ماه اخیر از بازار گرد آوری شده باشد نیز از جمله نیازمندی های است تا یك ساختمان را به گونه درست برآورد گردد.


مگر آموزه نشان داده است که  باید همه ارزش یا نرخ های که از بازار گرد آوری گردیده  پنج تا ده  فیصد  نظر به وضیعت ساحه به گونه مصون آن  در نظر گرفته شود.


افزون برآن کارکرد بالای در نتیجه برآورد اولیه باید همه مساحت ها و ابعاد پروژه گردآوری شده و سپس ارزش و نرح آن دریافت گردد. چون این کار پیش از ساخت یک ساختمان پیش برده می شود و به خاطر مصونیت کار باید یاد آور شد که دقت دراین پروسه اگر نرخ و ارزش مواد در بازار ثابت بماند ارتباط می گیرد به درایت و توانمندی برآوردی.


ویژگی های برآورد کننده :


1-اگاهی در همه بخش های ساختمان داشته باشد.


2-آگاهی از ارزش مواد ساختمان در بازار آزاد.


3- توانمندی، گرد آوری و درج آگاهی در باره برآورد.


4-آگاهی داشتن در باره ذخایر و سرچشمه های مواد مورد نیاز در کارگاه های ساختمانی.


5-بلدیت کامل از کاربرد همه نقشه های ساختمانی و تخنیکی.


برآورده کننده باید آگاهی و دانایی درست درباره لایحه طاقت كار كه در سال 1344 تصویب گردیده است داشته باشد، این لایحه در بردارنده بخش ها و کارهای زیر می باشد:


1-     کارات زمینی از قبیل ( هموارکاری ، پرکاری ، کندن کاری ).


2-      کارات ساختمانی از قبیل  (سنگ کاری ، خشت کاری ).


3-     کارات کانکریت ریزی به شمول قالب کاری و سیخ بندی.


4-     کارات پلستر و فرش های زینتی.


5-     کارات نجاری با آهن جامه و شیشه شانی.


6-     کارات قیچی پوش.


7-     کارات رنگمالی و رویه کاری.


8.  کارات پاک کاری و زیبا سازی گرداگرد ساختمان، شبکه ترانسپورت، انتقال شبکه برق وغیره.وبلاگ «ارزش مواد» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «پدیده معماری» ندارد.