باغبانی در زمستان موسسه کشاورزان سبز جوان -


باغبانی در زمستان

پست با عنوان «باغبانی در زمستان» از وبلاگ «موسسه کشاورزان سبز جوان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

درست است كه اكنون فصل سرماست و باغچه ما در خواب زمستانی به سر می‌برد، اما این دلیل نمی‌شود كه آن را به حال خود رها كرده و به آن رسیدگی نكنیم! خیلی از اقدامات وجود دارد كه شما با انجام آنها می‌توانید از سلامت باغچه رویایی خود در بهار مطمئن شوید.
• هنگام زمستان شما می‌توانید به خوبی روی ساختار و استخوان‌بندی باغچه خود كار كرده و آن را در صورت لزوم مرمت كنید. همچنین زمستان زمان بسیار مناسبی برای طراحی یا ایجاد راه‌های باریك داخل باغچه برای عبور و مرور، ‌ساخت محل‌هایی برای نشستن در باغچه و همچنین ساخت پرچین برای اطراف آن است؛‌ اگر باغچه شما از قبل دارای چنین قسمت‌هایی بوده است، می‌توانید در صورت لزوم به مرمت و بازسازی آنها بپردازید.
• می‌توانید به طراحی مجدد قسمت‌هایی بپردازید كه قرار است بستر گل‌های زیبا شوند. نقشه باغچه خود را در مقیاس كوچك رسم و محل كاشت گل‌ها، بوته‌ها، چمن و حتی درختان را روی آن نقشه مشخص كنید. اگر نقشه‌ای كه ترسیم كرده‌اید رنگی باشد، می‌توانید راحت‌تر آینده باغچه خود را در ذهن تجسم كنید.
• اگر تا به حال برای باغچه خود دفترچه یادداشت نداشته‌اید، اینك زمان مناسبی برای شروع یك برنامه‌ریزی كامل و حساب شده برای سازمان‌دهی به آن است. لیستی از گیاهانی كه در باغچه دارید و اینك در خواب زمستانی هستند تهیه كرده و مشخص كنید كه هر كدام به چه رسیدگی‌ای برای فصل بعدی نیاز دارند. در این صورت راحت‌تر می‌توانید به آنها رسیدگی كنید.
• زمان كاشت برخی از بذرها برای رویش در بهار، اواخر زمستان است؛ و اگر فراموش كنید، بهار برای كاشت آنها دیر می‌شود! بنابراین كاتالوگ بذر گل‌ها را تهیه كنید تا بدانید كی زمان كاشت كدام بذر است تا از كاشت گل مورد علاقه خود باز نمانید.
• اگر قصد دارید سبزیجات بكارید، فصل زمستان، زمان مناسبی برای بسترسازی است، شما می‌توانید  محل مورد نظر را برای كاشت سبزیجات به وسیله بیلچه شخم بزنید و آنجا را به خوبی با كود تغذیه كنید تا خاك كاملا برای قرار گرفتن بذر و محكم كردن ریشه گیاه آماده و تجهیز شود.
• برخی از گل‌ها و گیاهان را در داخل خانه در شرایطی خاص كه زیاد هم شرایط سختی نیست تا حدی پرورش دهید تا با ورود به فصل بهار، آنها را به خاك باغچه منتقل كنید. ضمنا لازم است كه بدانید پرورش گیاه در داخل خانه تنها به نور كافی و بستری مناسب كه می‌تواند حتی یك شانه تخم مرغ باشد، نیاز دارد!
با اینكه زمستان فصل خوابیدن گل‌ها و گیاهان است، دلیل نمی‌شود شما نیز سراغی از باغچه خود نگیرید! فصل زیبایی‌ها و سرسبزی در راه است، پس باید برای استقبال از آن آماده شوید.


وبلاگ «باغبانی در زمستان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «موسسه کشاورزان سبز جوان» ندارد.