گیاهان تراریخته موسسه کشاورزان سبز جوان -


گیاهان تراریخته

پست با عنوان «گیاهان تراریخته» از وبلاگ «موسسه کشاورزان سبز جوان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

امروزه در کشاورزی هیچ کدام از گیاهان زراعی به طور کامل برای نیاز های انسان مناسب نمیباشد اصلاح کنندگان گیاهی یا کارشناسان اصلاح نباتات به طور معمول ومتداول با اصلاح ویژگی هایی نظیر تحمل به بیماری ها یا تنشها ی زیست محیطی،عملکرد،کیفیت فراورده های تجارتی وساختار گیاه مشغول ومرتبط میباشند.
تعریفی ازگیاهان تراریخته:


موجودات تراریخته به موجوداتی اطلاق می‏شوند که ماده ژنتیک (یعنی دی.‏ان.‏آ) آنها به نحوی هدف‌دار توسط انسان تغییر داده شده است.

فناوری مورد استفاده اغلب تحت عنوان بیوتکنولوژی مدرن یا فناوری ژن وگاهی نیز فناوری دی‏ان‏آی نوترکیب یا مهندسی‏ژنتیک شناخته می‏شود. این فناوری امکان انتقال ژن از یک موجود به موجود دیگر را
،حتی بین گونه‏هایی
که با هم خویشاوندی ندارند، فراهم می‏کند.


وبلاگ «گیاهان تراریخته» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «موسسه کشاورزان سبز جوان» ندارد.