نگاهی به فراز و فرودهای مجموعه‌های طنز سیما رادیو ستارخان -


نگاهی به فراز و فرودهای مجموعه‌های طنز سیما

پست با عنوان «نگاهی به فراز و فرودهای مجموعه‌های طنز سیما» از وبلاگ «رادیو ستارخان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

طنز در تلویزیون


نگاهی به فراز و فرودهای مجموعه‌های طنز سیما


مجموعه‌های نمایشی طنز از پربیننده‌ترین بخش‌های تلویزیون در یکی دو دهه اخیر محسوب می‌شود. مخاطبانی که از صبح مشغول کار روزمره بودند، برای فرار از خستگی‌شان شب‌ها به دنبال برنامه‌ای هستند که در عین جذابیت برایشان مفرح هم باشد و برای دقایقی از دنیای روزمره‌شان جدایشان کند.


 به همین دلیل مجموعه‌های طنز همواره از اقبال خوبی برخوردار بوده و آثار خوب و درخشانی هم طی این سال‌ها روی آنتن رفته است. مسیری که از سال‌های پایانی دهه 60 و اوایل 70 با مجموعه‌هایی همچون «ساعت خوش»، «سیب سبز»، «پاورچین»، «شب‌های برره» و «پایتخت» آغاز شده، تکیه کلام‌هایشان تا مدت‌های طولانی بر زبان مردم افتاده و چهره‌های جدیدی هم هر بار به تلویزیون ایران معرفی کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد تعدد این آثار طنز هر شبه در سال‌های اخیر قدری کاهش پیدا کرده و میزان تولیدات طنز تلویزیون با افتی چشمگیر مواجه بوده است.


در همین خصوص با چند نفر از چهره‌های فعال در عرصه ساخت مجموعه‌های نمایشی طنز تلویزیونی صحبت کرده و علت را از زبان این افراد بیشتر جویا شدیم.


 


وبلاگ «نگاهی به فراز و فرودهای مجموعه‌های طنز سیما» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «رادیو ستارخان» ندارد.