«مرگ بر آمریکای» عاشورایی! بهترین کنکورخداست و بهترین دانشگاه کربلا -


«مرگ بر آمریکای» عاشورایی!

پست با عنوان ««مرگ بر آمریکای» عاشورایی!» از وبلاگ «بهترین کنکورخداست و بهترین دانشگاه کربلا» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

روز گذشته در عاشورای حسینی و سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی شهرهای مختلف ایران شاهد فریادهای رسای «یا حسین» و «مرگ بر آمریکا» بود. آنچه که مردم ایران در عاشورای حسینی به نمایش گذاشتند دو نما از یک واقعه عظیم بود. مردم در نمای اول همه نشانه‌های عزداری و مصیب‌زدگی در شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش را به تصویر کشیدند و با تمام وجود با زدن بر سر وسینه و ریختن اشک اندوه و ماتم نشان دادند که پیوسته پاسدار ودیعه ارزشمند الهی در پاسداشتن خون و اندوه شهید کربلا هستند. مردم در نمای دوم با فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» نشان دادند که در عشق و دلدادگی به عاشورا تنها در بند شور نیستند و فلسفه عاشورا را که همانا رویارویی با فاسد و مستکبر برای حاکمیت اراده خداوند است، نیز نیک دریافته‌اند و از این رو در بزرگداشت دو مناسبت بزرگ واقعه عاشورا و سیزدهم آبان با هوشمندی تمام و با قرار دادن یکی (مبارزه با استکبار) در راستای دیگری (واقعه عاشورا) به‌خوبی حق هر دو را ادا کردند و این در حالی بود که استکبار و اذنابش امیدوار بودند تهاجم فرهنگی پیوسته آن‌ها طی سال‌های گذشته آنچنان در فرهنگ و رفتار دینی ایرانیان رسوخ کرده باشد که «جدایی دین  از سیاست» برای آن‌ها به امری مسلم تبدیل شده باشد و در تلاقی فوق همه به عاشورا بپردازند و دیگر کسی کاری به آمریکا و استکبار نداشته باشد. عاشورا دیروز میزان و معیار ارزشمند و مطمئنی برای سنجش درک و فهم دینی و سیاسی ایرانیان و نیز میزان موفقیت دشمن در ترویج اندیشه استعماری «جدایی دین از سیاست» بود که همگان با مشاهده حماسه عاشورایی که مردم ایران آفریدند و در آن استکابر را با فریاد رسا تحقیر کردند، به این نتیجه رسیدند که پیروز این نبرد سخت و نفس‌گیر ایرانیان بوده‌اند که با فراگیری صحیح آموزه‌های عاشورایی، همچنان آمریکا را مصداق استکبار و دشمن اصلی انقلاب اسلامی ایران می‌دانند. حضور عاشقانه و بصیرانه مردم ایران در عاشورایی که در آن آمریکا مظهر استکبار معرفی شد و در آن فریاد «مرگ بر آمریکا» شاخصی برجسته و چشم‌نواز بود، رسانه‌های جهانی را نیز بر آن داشت که اخبار این واقعه عظیم را آنگونه منعکس کنند که عزاداران عاشورایی آفریده بودند. آن‌ها هم همگی اعلام کردند در کنار عزاداری برای امام حسین(ع) فریاد بلند دیروز ایرانیان «مرگ بر آمریکا» بود.


وبلاگ ««مرگ بر آمریکای» عاشورایی!» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «بهترین کنکورخداست و بهترین دانشگاه کربلا» ندارد.