مقابله با رفتار مخرب شیطان بزرگ بهترین کنکورخداست و بهترین دانشگاه کربلا -


مقابله با رفتار مخرب شیطان بزرگ

پست با عنوان «مقابله با رفتار مخرب شیطان بزرگ» از وبلاگ «بهترین کنکورخداست و بهترین دانشگاه کربلا» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

 یکی از مهم‌ترین فرازهای بیانات امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در جمع مسئولان نظام در اواخر هفته گذشته، فراز مربوط به هدف آمریکا در مذاکرات هسته‌ای بود که فرمودند: «تأمل و مطالعه در روند مطالبات آمریکایی‌ها نشان می‌دهد، هدف آنها ریشه‌کن‌کردن صنعت هسته‌ای ایران، از بین‌بردن ماهیت هسته‌ای کشور و تبدیل آن به یک کاریکاتور و تابلوی بی‌محتواست... آنها ضمن تلاش برای نابودی صنعت هسته‌ای و محروم‌کردن ایرانیان از فواید فراوان این صنعت، قصد دارند ضمن ادامه فشارها، تحریم‌ها را نیز به‌نوعی حفظ کنند». چنین برداشتی از رفتار آمریکا، لحظه‌ای و دفعی نیست و همان‌گونه که معظم‌له اشاره داشتند، حاصل تأمل و مطالعه روند مطالبات آمریکاست. این پشتوانه رفتارشناسی، اهمیت موضوع را مضاعف می‌کند. در برابر چنین صورت‌مسئله‌ای این پرسش مطرح می‌شود که با وجود آگاهی از نیت پلید طرف مقابل، آیا باید به گفت‌وگوها ادامه داد و چگونه باید این کار را کرد؟ قطعاً پاسخ مثبت است و باید گفت، تا زمانی‌که امکان دارد دشمن را از هدفش دور ساخت یا اینکه با محدودساختن هدف آن، دامنه امتیازات خود را افزایش داد، ادامه گفت‌وگوها ضروری است. درباره چگونگی ادامه گفت‌وگوها باید گفت، شناخت از هدف و رفتار دشمن نیمی از موضوع را مشخص می‌کند و لازم است بر نیم دیگر آن تمرکز کرد که آن هم با مشخص‌شدن خطوط قرمز نظام در بیانات مقام معظم رهبری تا حد بسیار زیادی معلوم شده و تنها بخش باقی‌مانده، مراقبت جدی از این خطوط قرمز درطول مذاکرات است. از عوامل مهمی که این مراقبت ضروری و حیاتی را تهدید می‌کند، دغدغه و نگرانی از بی‌نتیجه‌ماندن و شکست مذاکرات است که برای رفع این تهدید خطرناک و تمرکز بر گرفتن نتایج بهتر، ذهن طرف ایرانی باید از این دغدغه و نگرانی پاک و آزاد شود و آنچه می‌تواند به این مهم کمک کند به یاد داشتن نیاز بیشتر طرف مقابل به توافق هسته‌ای با ایران است. به‌نظر می‌رسد، برای طرف مقابل توجیه توافقی که همه خواسته‌هایش را برآورده نکرده، بهتر و آسان‌تر از توجیه شکست کامل توافق است که در نتیجه آن همه رشته‌هایش در ابعاد مختلف پنبه می‌شود. توجه به این مسئله در پیشبرد روند مذاکرات در خط سیر ایرانی بسیار مؤثر است. ان‌شاءالله


وبلاگ «مقابله با رفتار مخرب شیطان بزرگ» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «بهترین کنکورخداست و بهترین دانشگاه کربلا» ندارد.