فیلم "آلبوم" کارگردان ترک در مسابقه "هفته منتقدین" از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک -


فیلم "آلبوم" کارگردان ترک در مسابقه "هفته منتقدین"

پست با عنوان «فیلم "آلبوم" کارگردان ترک در مسابقه "هفته منتقدین"» از وبلاگ «از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


در مسابقه ای که در چارچوب "هفته منتقدین" به موازات فستیوال فیلم کن فرانسه ترتیب یافت، محمد جان مرت اوغلو کارگردان ترکیه ای که در شاخه فیلم متراژ بلند به رقابت می پرداخت، با فیلم "آلبوم" مورد توجه و استقبال منتقدین و تماشاگران قرار گرفت


 


فیلم


 


در مسابقه ای که در چارچوب "هفته منتقدین" به موازات فستیوال فیلم کن فرانسه ترتیب یافت، محمد جان مرت اوغلو کارگردان ترکیه ای که در شاخه فیلم متراژ بلند به رقابت می پرداخت، با فیلم "آلبوم" مورد توجه و استقبال منتقدین و تماشاگران قرار گرفت. 


موضوع این فیلم، تلاش یک زوج برای پنهان کردن فرزندخوانده بودن فرزندشان با درست کردن آلبوم ها است. 


این فیلم پیش داوری ها و بروکراسی در جامعه را زیر سوال برده و اولین فیلم متراژ بلند مرت اوغلو می باشد. 


مرت اوغلو که سناریوی فیلم را نیز خود به قلم گرفته، با بیان اینکه انقتادات سازنده و مثبت بسیاری در چارچوب فستیوال کن دریافت کرده اند افزود: "اکران اولین فیلم متراژ بلندم در فستیوال کن برایم مایه افتخار بود. از ارج و ارزشی که به فیلمم گذاشته شد خیلی خوشحالم." 


مرت اوغلو با اشاره به اینکه برخی فرزندخوانده ها زندگی تراژیکی داشته اند گفت: "پذیرفتن یک کودک به فرزندی کار عیبی نیست. اقدام خیلی زیبا و شایسته ای است. به واسطه این فیلم این موضوع در جامعه بیشتر مطرح خواهد شد." 


مراسم اهدای جوایز این برنامه در 20 می برگزار خواهد شد.


 


 

وبلاگ «فیلم "آلبوم" کارگردان ترک در مسابقه "هفته منتقدین"» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک» ندارد.