رحیم شهریاری در کنسرت مشکین شهر جنجال آفرید از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک -


رحیم شهریاری در کنسرت مشکین شهر جنجال آفرید

پست با عنوان «رحیم شهریاری در کنسرت مشکین شهر جنجال آفرید» از وبلاگ «از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


رحیم شهریاری که یکی از هنرمندان مطرح موسیقی آذربایجانی است در خلال اجرای کنسرت در شهر مشکین شهر واقع در شرق آذربایجان، مرتکب اقدامی جنجال انگیز شد.


  


 


روز گذشته رحیم شهریاری در خلال یک کنسرت آذربایجانی در شهر مشکین شهر، رفتار جنجال انگیزی در قبال یک جوان که در حال نشان دادن نماد ترکهای هویت طلب بود انجام داد و سبب اخراج و براساس اخبار تایید نشده دستگیری وی شد.


به دنبال این حادثه از روز گذشته صفحات اجتماعی مملو از اظهار نظرهای مختلف در مورد اقدام اقای شهریاری شده است.


وی در خصوص این اقدام خود با درج تیتر معذرت می خواهم در صفحه فیس بوکش نوشته است:" دیروز اون پسر جوان را كه سه بار حراست و چند بار من تذكر داده بودم و چون برگشت به من گفت به تو ربطی نداره من برخورد كردم ، همه چی به من مربوطه در اونجا. انتظامات ما جوان را برده اند بیرون و ازش سوال كردن چرا علامت نشان میدی ، برگشته گفته یعنی من توركم. بابا به خدا ما توركهای آذربایجانی نه علامت داریم نه نماد سیاسی ، نه پرچم خاص ، كشور ما ایران و پرچمش هم مشخصه ، عده ای هم دارن از این ماجراها سوء استفاده میكنن خواهشأ كش ندهید من نه اون علامت بلكه خیلی مسائل ریز را میدانم و بچه هم نیستم و اگر چیزی نمیگم حتمأ صلاح نیست مطرح كنم. "


در همین رابطه اقای حسن راشدی یکی از کاربران فیس بوکی نوشته است: "جناب شهریاری ، علامت " بوزقورد " ی که جوانان ما نمایش می دهند برگرفته از یک داستان اساطیری ترکهای سراسر دنیاست و ربطی به ترکیه و دیگر جاها ندارد و این علامت در آذربایجان جنوبی(آذربایجان ایران) و جاهای دیگر ایران نماد " هویت " ترکهای آذربایجان و دیگر ترکهای ایران است و علامت ناسیونالیسم افراطی ترکی ( پان تورکیسم ) و چیزی شبیه اینها هم نیست . یعنی نشان دادن علامت " بوزقورد " در ایران به این معناست که من زبان ترکی خود ، فولکلور ، فرهنگ ، تاریخ و شخصیتهای تاریخی ، سیاسی و مدنی خود را دوست دارم و به آنها بی تفاوت نیستم و حاضر نیستم در زبان و فرهنگ غیر ذوب شوم ."


چنگیز مرآتی در صفحه کاربری خود در فیس بوک نوشته است:" گرگ از دیرباز در فرهنگ ترک و آذربایجان نماد تسلیم ناپذیری، قدرت و نامیرایی بوده است."


و صفحه فیس بوکی "شهریار" در این خصوص تصریح کرده است: "یکی از حاضرین در کنسرت با بالا بردن علامت بوزقورد سعی در ابراز احساسات داشت که از سوی رحیم شهریاری مورد توهین واقع شد. علامت بوزقورد هم اکنون از سوی ده ها هزار نفر در استادیوم سهند و در بازیهای تراکتور مورد استفاده قرار می گیرد و نماد ترکان است. این رفتار رحیم شهریاری موجی از نارضایتی در شبکه های اجتماعی و واکنش کاربران را به همراه داشت و بسیاری از آزربایجانیان خواهان تحریم کنسرتهای وی از سوی مردم گشتند.".


به دنبال حادثه مشکین شهر، بسیاری از کاربران ایرانی اقدام به تغییر عکس پروفایل خود به علامت بوزقورد کرده اند.


 وبلاگ «رحیم شهریاری در کنسرت مشکین شهر جنجال آفرید» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک» ندارد.