کشف بزرگترین میکرو بیالیت های جهان در دریاچه وان ترکیه از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک -


کشف بزرگترین میکرو بیالیت های جهان در دریاچه وان ترکیه

پست با عنوان «کشف بزرگترین میکرو بیالیت های جهان در دریاچه وان ترکیه» از وبلاگ «از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


طول این میکروبیالیت ها تا 20 متر می رسد


  


در دریاچه وان بزرگترین میکروبیالیت های جهان پیدا شد.


از میکروبیالیت ها و یا چکیده های به طول 20 متر که بعنوان تراورتن های زیر آبی شناخته شده و در زیر دریاچه وان محوطه ای به وسعت 4 کیلومتر را در بر می گیرد، تصویربرداری شد.


اکیب تجسس دانشکده محصولات آبی دانشگاه یوزونجویل در خلال مطالعات زیر آبی خود در دریاچه وان موفق به کشف آثار جدیدی زیر آبی شدند.


پرفسور دکتر مصطفی ساری استاد دانشکده محصولات آبی دانشگاه یوزونجویل طی یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام داشت : در نتیجه تحقیقات زیر آبی خود که هر سال دو بار انجام می دهند، موفق به کشف آثار و پدیدهای جدیدی شده اند. در رابطه با دریاچه وان اطلاعات ناقص بسیاری وجود دارد. برای حل اسرار دریاچه وان به راه افتادیم و مشاهده کردیم که بزرگترین میکروبیالیت های جهان زیر این دریاچه وجود دارند.


وی ضمن اشاره به اینکه میکروبیالیت های موجود در دیگر مناطق جهان 2 الی 3 متر می باشند گفت ولی میکروبیالیت های موجود در زیر دریاچه وان تا 20 متر ارتفاع دارند. در نتیجه مطالعات موثر و جدی بعمل آمده در این زمینه در دریاچه وان از امکان بررسی روند موجودیت این چیکده ها برخوردار خواهیم شد.


 

وبلاگ «کشف بزرگترین میکرو بیالیت های جهان در دریاچه وان ترکیه» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «از هنرمندان ترکیه چه خبر؟ با ستارگان ترک» ندارد.