معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: تعاونگران -


معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد:

پست با عنوان «معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد:» از وبلاگ «تعاونگران» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

پرداخت وام کم‌بهره به متقاضیان راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه روستایی
معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از پرداخت وام کم‌بهره به متقاضیان راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه روستایی خبر داد.


عبدالکریم انصاری با اشاره به تسهیلاتی که برای راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه روستایی ارایه می‌شود، گفت: این تسهیلات از محل صندوق کارآفرینی امید ارایه می‌شوند و سهم خوزستان از این تسهیلات، بستگی به طرح‌های پیشنهادی و سرعت عمل استان در ارسال طرح‌های پیشنهادی دارد.


او هدف از تشکیل این تعاونی‌ها را هدایت نقدینگی روستاییان به سمت فعالیت‌های اقتصادی مولد و پایدار دانست و اظهار کرد: تسهیلات تعاونی‌های توسعه روستایی در روستاهای مرزی با نرخ سود صفر درصد و در سایر روستاها با نرخ سود 3 درصد پرداخت می‌شود.


وی افزود: سرمایه مورد نیاز برای راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه روستایی با عضویت 25 تا 49 خانوار 200 تا 750 میلیون تومان است و در این صورت 40 درصد از کل سرمایه موردنیاز باید سهم آورده اعضا باشد و مابقی سرمایه به صورت تسهیلات تامین می‌شود.


انصاری تصریح کرد: البته حداقل سرمایه موردنیاز برای تشکیل هر تعاونی توسعه روستایی با عضویت حداقل 25 خانوار باید 200 میلیون تومان باشد، یعنی این نوع تعاونی‌ها باید طرحی پیشنهاد کنند که حداقل با 200 میلیون تومان قابل راه‌اندازی است.


او عنوان کرد: حداکثر سرمایه موردنیاز برای راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه روستایی با عضویت 50 تا 99 خانوار یک میلیارد تومان، با عضویت 100 تا 149 خانوار 2 میلیارد تومان و با عضویت 150 تا 199 خانوار 3 میلیارد تومان باید باشد و هر چه تعداد خانوارهای عضو تعاونی‌های توسعه روستایی افزایش یابد، سهم آورده اعضا نیز از سرمایه موردنیاز کاهش می‌یابد.


انصاری گفت: دوره بازپرداخت تسهیلات با مدت زمان پرداخت حدود 4 سال پس از گذشت یک سال از راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه روستایی آغاز می‌شود. این تسهیلات به تعاونی‌های توسعه روستایی که از اسفندماه سال گذشته طرح خود را برای راه‌اندازی با شرایط حداقل عضویت 25 خانوار ارایه کردند، اعطا می‌شود و اکنون یک تعاونی توسعه روستایی در استان مصوب شده و اقدامات آن در حال انجام است. تعاونی آب انار دلا اندیکا نیز با عضویت 212 خانوار در مرحله تصویب قرار دارد.


او افزود: تعاونی‌های توسعه روستایی باید حداقل با عضویت 25 خانوار که تعداد آن‌ها به 100 نفر برسد، تشکیل شود؛ به عبارتی میانگین اعضای هر خانوار باید 4 نفر باشد تا بتوان این تعاونی‌ها را تشکیل داد و از تسهیلات آن بهره‌مند شد و این تعاونی‌ها می‌توانند در هر زمینه‌ای مانند کشاورزی، دامداری، کشت گلخانه، دامپروری، گردشگری، صنایع دستی و ... فعالیت کنند.


انصاری، هدایت نقدینگی مردم به سمت فعالیت‌های اقتصادی مولد و پایدار، اشتغالزایی و کارآفرینی جمعی و در نهایت کنترل و کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از مهاجرت روستاییان از جمله کاهش اشتغال در مشاغل کاذب را از اهداف راه‌اندازی این تعاونی‌ها دانست.


معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: طرح‌هایی که در قالب تعاونی‌های توسعه روستایی اجرا می‌شوند، برای دولت زودبازده و کم‌هزینه هستند و راه‌اندازی این تعاونی‌ها موجب تقویت احساس تعلق و پیوند روستاییان با تولید و اقتصاد روستایی می‌شود.


وبلاگ «معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد:» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «تعاونگران» ندارد.