" network marketing " یا بازاریابی شبکه ای online journalism -


" network marketing " یا بازاریابی شبکه ای

پست با عنوان «" network marketing " یا بازاریابی شبکه ای» از وبلاگ «online journalism» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

چکیده ای از تاریخچه بازاریابی شبکه ای-چند سطحی(mlm)


ایده بازاریابی شبکه ای بنا به گفته مروجینش از فرمول تصاعد گرفته شده که در سده ششم قبل از میلاد توسط فیثاغورس و در سده سوم ق.م توسط اقلیدس در کتاب معروف "مقدمات" به جهان معرفی شد.


"جی پل گتی" ثروتمند ترین مرد آمریکایی در سال 1957 میلادی بود و برای اولین بار اعلام کرد که : "من ترجیح میدهم که از 1% تلاش صد نفر استفاده کنم تا اینکه از 100% تلاش خودم".


این ایده که اهرم زدن نام دارد،امروزه پایه گذار فلسفه بازاریابی شبکه ای شده است.


اولین بار یک شرکت دوچرخه سازی در روسیه از این ایده استفاده کرد.و برنامه ای ترتیب داد که مشتریان با پرداخت 10 روبل بجای50 روبل صاحب دوچرخه شوند اگر چهار مشتری دیگر راهم معرفی کنند.فروش کمپانی بسرعت رو به اشباع رفت. در روسیه به آن شرکت بهمنی و در فرانسه به آن گلوله برفی لقب دادند.و صد در صد تقلب و کلاهبرداری تلقی شد.از آن پس سیاستمداران، اقتصاددانان و جامعه شناسان زیادی بدنبال پیدا کردن راهی بوده اند که از این ایده به نفع همه استفاده کنند.


اولین کمپانی که بطور رسمی فعالیت بازاریابی چند سطحی را در سال1930 آغاز کرد،کمپانی ویتامین کالیفرنیا بود که نام خود را در سال1939 به "نوترالایت"تغییر داد.و امروزه محصولات خود را از طریق کمپانی "اموی"به فروش میرساند.


 


به نقل از سایت "نتورک مارکتینگ ایران"


وبلاگ «" network marketing " یا بازاریابی شبکه ای» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «online journalism» ندارد.