ساخت فیلم درباره "مولانا": احتمال بازی"دی کاپریو":اعتراض توئیتری:ما چه کاره ایم online journalism -


ساخت فیلم درباره "مولانا": احتمال بازی"دی کاپریو":اعتراض توئیتری:ما چه کاره ایم

پست با عنوان «ساخت فیلم درباره "مولانا": احتمال بازی"دی کاپریو":اعتراض توئیتری:ما چه کاره ایم» از وبلاگ «online journalism» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

دی کاپریو صاحب نقش مولانا :ما در نقش غاز                                                                    


در خبرها از احتمال بازی "لئوناردو دی کاپریو" در فیلمی که محور اصلی آن، پرداختن به شخصیت و زندگی"مولانا محمد رومی "یا"بلخی" است،سخن به میان آمده است.همچنین گفته میشود که قراراست "دی کاپریو" در نقش "مولانا" ظاهر شود و ایفای نقش کند.کارگردان و دست اندر کاران اسم و رسم دار پروژه نیز برای رایزنی و انجام مراحل ابتدایی تحقیق و هماهنگ سازی به کشور ترکیه و شهر "قونیه" که مدفن مولوی در آنجاست عزیمت کرده اند.گفته میشود که محور اصلی این فیلم سینمایی، پیرامون زندگی مولوی، روابطش با "شمس تبریزی" و تکریم "مولانا "نسبت به شخصیت دختر خوانده اش "کیمیا" است.

 


اعتراض توییتری به بازی " لئوناردو دی کاپریو " در نقش "مولانا رومی"


درحالی که هیچ چیز قطعی نشده عده ای در پیام رسان توئیتر با راه اندازی هشتگ «#rumiwasntwhite» (رومی سفید نبود) ،به اعتراض پرداخته اند.


در خبر دیگری آمده:اعتراض افغانها به اقدام ایران و ترکیه در ثبت مشترک جهانی"مثنوی "،اثر مولانا.


این خبرها،  افکار غم انگیزی را به ذهن متبادر می کند. سالها در آموزش و پرورش رسمی و غیر رسمی بزرگانی مانند ابن سینا خیام ،خوارزمی مولوی و...به ما ایرانی معرفی شده اند.این درحالی است که  طی سالیان اخیر بسیاری از مشاهیر و مفاخر تاریخی ما دارای ملیت ومالکان !!!جدیدی شده اند. سوال این است که آیا این زیاده خواهی ما در منتسب کردن خود به آنان بوده یا اینکه موضوع بی تدبیری،ضعف،کم کاری واهمال...است.


چطور میشود که دیگران بسازند و بدوزند و معترض شوند و.... ما هیچ.وبلاگ «ساخت فیلم درباره "مولانا": احتمال بازی"دی کاپریو":اعتراض توئیتری:ما چه کاره ایم» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «online journalism» ندارد.