بیت المال که هدر رفت ××× سمیرم سرزمین هزار چشمه ××× -


بیت المال که هدر رفت

پست با عنوان «بیت المال که هدر رفت» از وبلاگ «××× سمیرم سرزمین هزار چشمه ×××» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

کد خبر: 82084674 (5347925) | تاریخ خبر: 03/03/1395 | ساعت: 12:5|

حکایتی دیگر از دوباره کاری طرح های عمرانی در مناطق محروم

سمیرم - اصفهان - ایرنا- حکایت طرح ها و برنامه های برخی سازمان ها و تصمیم های برخی مسئولان مصداق واقعی هدر رفت بودجه هایی است که از جیب مردم تامین می شود.

                                      همین آبان ماه پنج سال قبل بود که شهرداری سمیرم کالبرت یا تونل بتنی در باغ و پارک دریاچه سمیرم راکه با هزینه 100 میلیون تومانی ساخته بود را بی استفاده و بدون کارشناسی تشخیص داد. 
همین شد که کالبرت بتنی، زیر خروارها خاکی که به عنوان بند خاکی باغ دریاچه در مرکز شهر سمیرم ساخته شده بود بدون هیچ استفاده ای دفن شود. 
در فرازی دیگر از اجرای طرح هایی که گویا بار کارشناسی چندانی ندارند ، بند چند منظوره باغ دریاچه و خیابان روی بند که محل آمد و رفت خودروها ست و معبر متصل کننده شرق و غرب شهر سمیرم به یکدیگر محسوب می شود ، در چند روز اخیر تغییر زیادی کرد و آسفالت تازه آن تخریب و بارگیری شد. 
رئیس شورای اسلامی شهر سمیرم دلیل این کار را ممنوع شدن تردد کامیون از داخل شهر و خاصیت موئینگی آب پشت بند دریاچه عنوان کرد و گفت : زمانی که روی مسیر بند آسفالت شد تردد کامیون از داخل شهر ممنوع شد و حجم زیادی از تردد بار سنگین روی این بند را شاهد بودیم. 
مجتبی افشاری افزود: علاوه بر این با وجود تعبیه زهکشی برای بند بعداز درخواست کشاورزان پائین دست برای افزایش حجم آب پشت بند، اقدام به بالابردن ارتفاع بند کردیم تا هم آب بیشتری ذخیره شده و هم از لجن شدن و راکدماندن آب جلوگیری شود. 
وی توضیح داد: در این حال با بالارفتن ارتفاع بند، خاصیت موئینگی آب مشکلاتی ایجاد کرد و زهکش قسمت زیرین بند جوابگوی این خاصیت تخریبی نبود. 
افشاری خاطر نشان کرد: در زمان حاضر با مهندسان مشاور زایندآب مشورت کرده ایم و به زودی این مشکل را حل و فصل خواهیم کرد. 
اما حالا مسیر روی بند باغ دریاچه در مرکز شهر سمیرم بار دیگر، به تلّی از گرد و خاک تبدیل شده و حاشیه بند نیز مملو از خاک و تکه های آسفالت هایی است که از همین محل برداشته اند. 
انگار حکایت طرح های غیر کارشناسی این روزها برای برخی مسئولان و کارشناسان هم مصداق عینی پیدا کرده است. حالا یا آشپزشان چند تا شده و تصمیم ها بر پایه لحظه ها و آنی استوار بوده یا در این میان آن نفر غائب بوده یا وظیفه اش را خوب انجام نداده است و یا... 
از : محمود افشاری 
/ 6022گ/7147/


وبلاگ «بیت المال که هدر رفت» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «××× سمیرم سرزمین هزار چشمه ×××» ندارد.