خانه کشاورز سمیرم ××× سمیرم سرزمین هزار چشمه ××× -


خانه کشاورز سمیرم

پست با عنوان «خانه کشاورز سمیرم» از وبلاگ «××× سمیرم سرزمین هزار چشمه ×××» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


کد خبر: 82107777 (5381538) | تاریخ خبر: 22/03/1395 | ساعت: 10:8|


 دبیر خانه کشاورز سمیرم :


خشکسالی در کنار کاهش قیمت سیب ، باغداران سمیرمی را در تنگنا قرار داده است


سمیرم، اصفهان- ایرنا-  دبیر خانه کشاورز سمیرم گفت: خشکسالی های پی در پی و کاهش منابع آبی، پایین بودن قیمت سیب تولیدی و ماندن سیب در انبار و سردخانه ها کشاورزان سمیرمی را در تنگنا قرار داده است.


 


                سید محمود داودی روز شنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:تشکیل خانه کشاورز این شهرستان اهدافی را دنبال می کند که مهمترین آن پیگری حق کشاورزان و انسجام و ساماندهی این گروه است.
وی گفت : این تشکل غیر دولتی چندی قبل با عضویت 200 باغدار و کشاورز سمیرمی شکل گرفت و تلاش دارد با کمک خود کشاورزان مسائل این قشر را پیگیری کند.
وی با بیان اینکه مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این گروه با توجه به اشتغال 92درصدی مردم سمیرم در بخش کشاورزی زیاد است ؛خاطر نشان کرد: مسئولان مشکلات این جامعه را می دانند اما تشکیل این خانه و تشکل غیر دولتی به منظور انسجام و هماهنگی بهتر امور و مشارکت بهتر خود کشاورزان و باغداران در امورات و مسائل خودشان یک ضرورت است .
وی افزود: این تعداد عضو جامعه کشاورزی همه گروه ها از جمله دامداران، مرغداری ها، زراعت کاران، دیم کاران و پرورش دهندگان دام وطیور این خطه را شامل می شود. 
شهرستان سمیرم دارای 36 هزار هکتار باغ، 22 هزار هکتار زمین زراعی، 455 هزار هکتار عرصه ملی و 330 هزار هکتار مرتع و جنگل های طبیعی است.
سالانه حدود 350 هزار تن سیب در این شهرستان تولید ودر بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.
این شهرستان در 160 کیلومتری جنوب استان اصفهان واقع شده و از قطب های اصلی کشاورزی، دامداری و تولیدات عشایری این استان محسوب می شود.
7147/ت/ 6022وبلاگ «خانه کشاورز سمیرم» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «××× سمیرم سرزمین هزار چشمه ×××» ندارد.