ابراهیم صنوبر:رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است موسسه بین‌المللی سفیران صلح -


ابراهیم صنوبر:رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است

پست با عنوان «ابراهیم صنوبر:رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است» از وبلاگ «موسسه بین‌المللی سفیران صلح» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


ابراهیم صنوبر:رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است.
ابراهیم صنوبر:رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است.
ابراهیم صنوبرمدیرعامل موسسه سفیران صلح:رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است.
ابراهیم صنوبرمدیرعامل موسسه سفیران صلح:رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است. 


                                                     بِسمِ اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحیم
 اَلحَمدُلِلّهِ رَبِّ العالَمین، ثُمَّ الصَّلوةُ وَ السَّلامُ عَلی سَیِّدِنا و نَبِیِّنا أَبِی القاسِمِ مُحَمَّد و عَلی أَهلِ بَیتِهِ الطَّیِّبینَ الطّاهِرین سِیَّما بَقِیَّةِ اللّهِ فِی الأَرَضین و لَعنَةُ‏اللّهِ عَلی أَعدآئِهِم أَجمَعین مِنَ الـآنَ إِلی قِیامِ یَومِ الدّین.
وعده ظهور منجی و مصلح برای نجات و هدایت بشریت در تمامی ادیان بشارت داده شده است و در شریعت مقدس اسلام نیز كه كاملترین آنهاست ركنی اساسی در اعتقادات و باورهای مسلمانان را به خود اختصاص داده است و از آنجا كه هر كدام از احكام اسلام آداب و شرایط خاص خود را می طلبد ظهور منجی عالم بشریت و انتظار برای او نیز فرهنگ و آداب خود را دارد. انتظار بدین معنی نیست كه گوشه ای را اختیار كرد و فقط به امید روزی بود كه وعده خدا تحقق یابد و مشمول رحمت و عنایت الهی گردیم. انتظار فرج یك حركت رو به بالاست یك تعالی، پویایی و بالندگی است. ذهنیت، احساس و عمل هر سه در رسیدن به جامعه ای ایده آل و آرمانی كه در ادیان الهی به آن وعده داده شده است، در حال تكاپو و تكامل اند. انتظار فرج همان رویه ای است كه ادراك و حركت در جهت آن، آرامش واقعی را به همراه می آورد و دغدغه ها و تشویش ها و سردرگمی ها و دودلی ها كه از موانع آرامش و صلح هستند را بی اثر می كند. این شك و تردیدها هستند كه تزلزل در عملكرد را موجب می شوند و عدم ثبات رویه و تلاش ها و دست اندازی های بیهوده، التهاب ها و آشفتگی های درونی و تنش های مختلف را در زندگی وارد می كنند و صلح و آرامش واقعی را به محاق می كشند.
در انتظار قائم بودن از اركان قبولی اعمال بندگان است. عمل به شرایطی كه از ملزومات انتظار فرج است خود بزرگترین و بهترین راه پیش روی انسان جهت رسیدن به صلح و آرامشی است كه بشر برای تحصیل آن تلاش می كند و به دنبال آن می گردد. این انتظار و نتایج آن چه از دیدگاه جامعه ای ایده آل، چه از بعد حقوق بشر و چه از نقطه نظر صلح مطلوب ترین و مقبول ترین دستاوردها را به همراه دارد. انتظار فرج به ما می آموزد كه در بخشش و گذشت قدم نخست را برداریم. بعضی اوقات عفو و صفح و همین گذشت است كه آرامش را به سادگی وارد زندگی می نماید. انتظار قائم به ما صبر و پایداری و استقامت را سفارش می كند چراكه موفقیت همواره مرحله ای بعد از صبر و پایداری است. از شاخص های این فرهنگ می توان به داشتن اراده ای راسخ و قلبی رئوف اشاره كرد. فرهنگ انتظار كسانی را كه زمینه پذیرش حق را دارند به تفكر واداشته و این چنین از سبات عقل جلوگیری می كند و امید و صداقت را در وجود ما زنده نگه می دارد. احساس الفت و اخوت را القا می كند. این فرهنگ به ما متذكر می شود كه قسمت بزرگی از احساس لذت، شادی و آرامش در انجام دادن است و نه در داشتن.
رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است و از آنجا كه عدالت یعنی قرار گرفتن هر چیز در جای خودش بنابراین امنیت واقعی در جامعه شكل می گیرد و این چنین بسترهای لازم جهت صلح پایدارفراهم می گردد.
با التزام به فرهنگ انتظار ضمن استصواب و صلاح اندیشی، تصرفات بدیع و بدعت های متصرفانه در حوزه صلح كه مبدأ و مبدع آن عقاید نسنجیده، بی پایه، جاهلانه و مضر است و مدل ها و الگوهای تحمیلی در زمینه صلح بین الملل توسط عاملین شر و فساد كه شرایط پیچیده تری را ایجاد می كنند، خنثی و ملغی می گردد.
علی ای حال اگر آداب و مبانی انتظار به درستی در سطوح مختلف زندگی جلوه عملی به خود بگیرند و دستورات و احكام آن هر كدام در جای خود به كار برده شود در اصل مقدمات یك صلح پایدار و جامعه ای ایده آل فراهم می شود.
به امید روزی كه شاهد صلحی پایدار باشیم كه شاخه در آسمان ها و ریشه در اعماق گسترانده باشد.
                                                 اللهم وفقنا لما تحب وترضی
                                                          ابراهیم صنوبر
                                         مدیرعامل موسسه بین المللی سفیران صلح


وبلاگ «ابراهیم صنوبر:رعایت اعتدال و عدالت از مطلوبات فرهنگ انتظار است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «موسسه بین‌المللی سفیران صلح» ندارد.