مراجع قانونی تفسیر قانون اساسی و قوانین موضوعه در ایران ادله اثبات دعوی - سعید صالح احمدی -


مراجع قانونی تفسیر قانون اساسی و قوانین موضوعه در ایران

پست با عنوان «مراجع قانونی تفسیر قانون اساسی و قوانین موضوعه در ایران» از وبلاگ «ادله اثبات دعوی - سعید صالح احمدی» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر محترم کشور ایران خواهان دخالت مجلس شورای اسلامی برای حل اختلاف درباره مینو خالقی شده. او گفته است که اختلاف وزارت کشور و شورای نگهبان بر سر ابطال آرای مینو خالقی، منتخب سوم اصفهان در دور اول انتخابات مجلس باقی است و از مجلس خواسته که برای رفع این مشکل استفساریه صادر کند.


 


به اعتقاد ما
اگر اختلاف در تفسیر راجع به اصول قانون اساسی است، این امر مطلقا بر عهده شورای محترم نگهبان است
و اگر اختلاف پیرامون تفسیر قوانین موضوعه عادی باشد، تفسیر بر عهده مرجع أولیه تصویب كننده قانون -بسته به مورد مجمع تشخیص مصلحت نظام و یا مجلس شورای اسلامی- است.
تفسیر مصوبات شورای انقلاب نیز به واسطه سكوت قانون اساسی، به نظر می رسد می بایستی برعهده مجلس شورای اسلامی باشد چون تصویب قانون اصولا بر عهده مجلس است و دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام امری استثنائی و به موجب قانون است.


صالح احمدی، سعید
هشتم اردیبهشت ١٣٩٥
یزد


https://telegram.me/SaeidSalehAhmadi2020


وبلاگ «مراجع قانونی تفسیر قانون اساسی و قوانین موضوعه در ایران» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «ادله اثبات دعوی - سعید صالح احمدی» ندارد.