الایام ادله اثبات دعوی - سعید صالح احمدی -


الایام

پست با عنوان «الایام» از وبلاگ «ادله اثبات دعوی - سعید صالح احمدی» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

بِسْم الله الرحمن الرحیم


الایام
عنوان این نوشته را به دلایلی كه نمیخواهم عرض كنم، "الایام" گذاشتم
در حالیكه این روزها خسرو شیرین لب و اواز ایران استاد محمدرضا شجریان در حال گذراندن مداوای بیماری سرسخت و درداور خود هستند، برخی خواسته یا ناخواسته در دام عده ای -كه با بحران فقدان وجدان روبرو هستند- افتاده و شخصیت معنوی این استاد تمام ناشدنی را بازیچه ای برای انتقام جویی ها، تسویه حساب های شخصی و بهره برداری های سیاسی در قالب اعتراضات مدنی قرار داده اند. به راستی جامعه ای كه در ان امكان اعتراض مدنی وجود نداشته باشد هرگز پویا نخواهد بود. در مانحن فیه انچه بیش از پیش به ذهن می رسد این است كه بخشی از جامعه ما ناخواسته در حال زمینه سازی بهره برداری های ناجوانمردانه از ان شخصیت هنری بین المللی و صاحب سبك می باشد كه قطعا در زمره محبوب ترین چهره های تاریخ ایران از اغاز تاكنون می باشند و باید حضور معنوی ایشان را پاس داشت و سخنانش را خوب شنید و به ان حتی اگر موافق عقیده ما نباشد، حرمت گذاشت.
نزد دانایان ناگفته پیداست كه اعتراض مدنی مسالمت امیز فرهنگی براستی بسیار زیباست و توسعه ان به نحو جوانمردانه باعث می شود چرخ طویل و عریض جهان انگونه كه انسان های ازاده و راستین می خواهند پیش برود اما وقتی به عنوان یك شهروند عادی جریانات مشكوك در راه اندازی عملیات سواستفاده از شخصیت های هنری كه اینقدر وقیحانه رفتار میكنند را دیدم، بر خود واجب دانستم عرائض مزبور را بیان كنم.
استاد معزز یك زمانی صحبت هایی را بیان داشتند كه خود محل نقد و فحص داشت و بنده كوچك پیشتر در محافلی نسبت به انها عرایضی داشتم كه چون تكرار مكررات به ایذای مخاطب می انجامد، از بیان انها خودداری می نمایم. می توانید برای دنبال كردن انها به صفحه، وبلاگ و كانال شخصی بنده مراجعه فرمایید.
اینكه ما بخواهیم یك شخصیت معنوی را بازیچه سیاست مورد نظر خود قرار دهیم، در حالیكه سخنان ایشان مدت ها پیش به مرحله فراغ گفتار رسیده و اراده عموم در جامعه روز به روز و بیشتر از پیش در حال اجراست، اكنون نوبت ماست تا قدری به هوش امده و دست ناسپید و سیه اهل سیاست را پس زنیم و تفكر قبل از هر اقدام را سرلوحه كار خود قرار دهیم. بنده، خود به واسطه علاقه ای كه به جمیع شخصیت های هنری و مخصوصا استاد محترم دارم، عكس ها و تصاویر ایشان را با دوستانم به اشتراك میگذارم چون باید از انانكه در پیكار سخت مبارزه با بیماری هستند، نهایت دفاع معنوی را نموده و همگان را به دعا برای شفای همه بیماران دعوت كنیم نه اینكه عاملی برای اجرای بهره برداری های سو اشخاص سودجو باشیم. به اعتقاد نگارنده متاسفانه در این رابطه، انتقادات جدی و فراوانی متوجه هر دو جریان سیاسی پیرامون این موضوع، قابل طرح است و از رفتارهای ناشایست هیچكدام نمی توان دفاع نمود. در این بین یكی نقد ناشی از ازادی بیان و ازادی بعد از بیان یك شهروند برجسته را علم نموده و پشت سر ایشان پنهان شده، دیگری علم را بر هم زده و شخصیت معنوی استاد را به انحا مختلفه زیر سوال می برد و اپوزسیون های چون دایه های دلسوزتر از مادر نیز در این بین تفاسیر نامعقول و نامقبول خود را ارائه می نماید. به اعتقاد حقیر، جامعه به نشاط و فعالیت علمی، فرهنگی، هنری و امثالهم نیاز دارد نه نزاع های دسته جمعی كور! همچنین به عنوان یك كنایه به نظر می رسد كشور اكنون پیش از انكه به فناوری های نوین نیاز داشته باشد، به توسعه دانش فرهنگی-اجتماعی بین المللی نیاز دارد و در این خصوص متاسفانه هیچ اقدام موثری از سوی هیچكدام از دولت های پیشین و كنونی در حد شان و منزلت بالای مردمان مان صورت نگرفته و امید است مردم دانا و مسوولین محترم این كشور -كه باید نقش های بین المللی فوق العاده ای برای توسعه وفاق و سلم بین المللی ترسیم و ایفا نمایند- به جای پرداختن به انچه كه گناه و نكوهیده است، در پیشبرد اهداف داخلی و بین المللی كه به سعادت جمیع بشر بیانجامد، بپردازند نه اینكه "وقت" خود و دیگران به عنوان یك عنصر ارزشمند را تلف كنند.
بنده انچه را كه باید عرض كنم چون همیشه محضر دوستان عرض كردم. قضاوت با مخاطب است و می تواند این سخنان را بپذیرد یا مدلل، رد كند. مهم این است كه به یقین سخن از روی صدق و باور مورد قضاوت عادلانه قرار گرفته و اصل سخن مورد تفكر و تحلیل قرار گیرد. گاه یك سخن نادرست هم انسان ها را به تفكر وا می دارد. روابط بین بشر محل تقابل نیست بلكه محل هم افزایی و برادری هاست.
با تجدید احترام
صالح احمدی، سعید
سه شنبه هجدهم خرداد ١٣٩٥ برابر با اول رمضان ١٤٣٧
در مسیر بوشهر به شیراز
https://telegram.me/SaeidSalehAhmadi2020


وبلاگ «الایام» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «ادله اثبات دعوی - سعید صالح احمدی» ندارد.