برگزاری سوگواره بشنو از نی یادیارمهربان ، جامعه فرهنگ و هنر ملایر در سوگ امام راحل تراوش اندیشه -


برگزاری سوگواره بشنو از نی یادیارمهربان ، جامعه فرهنگ و هنر ملایر در سوگ امام راحل

پست با عنوان «برگزاری سوگواره بشنو از نی یادیارمهربان ، جامعه فرهنگ و هنر ملایر در سوگ امام راحل» از وبلاگ «تراوش اندیشه» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

جامعه فرهنگ و هنر ملایر در سوگ امام راحل


ملایر- ایرنا- اصحاب فرهنگ و هنر ملایر امروز متفاوت از سال های قبل در سوگواره بشنو از نی، یاد یار مهربان، حضوری پرشور داشتند و در بیست و هفتمین سالگرد ملکوتی امام خوبی ها و مهربانی ها به سوگ نشستند.


 


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا جامعه فرهنگ و هنر ملایر با در معرض قرار دادن هنرهای خود در بخش هایی چون خوشنویسی، موسیقی ( نی نوازی)، هنرهای تجسمی و شعر بار دیگر نشان دادند که راه، هدف و آرمان امام راحل (ره) و رهنمود او مشعل فروزنده ملت ایران است.
حال که 27 سال از عروج ملکوتی حضرت روح الله می گذرد، درک کردیم که امروز هنرمندان همپای ملت ایران در راه امام خوبی ها و مهربانی ها همچنان ثابت قدم و استوار و بر همه مشی و مرام و آرمان خمینی کبیر (ره) ایستاده اند.
بدون شک یکی از برجسته ترین چهره ها در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی و مردان راستین الهی، خمینی کبیر(ره) است که زیباترین فضیلت ها و مکارم اخلاقی را به دست آورد و با رفتار و کرداری خالصانه و با حیات طیبه خویش، الگویی مجسم از اسلام ناب محمدی(ص) را ارایه داد که با زبان هنر می توان این اندیشه ناب و انباشته از معنویت را به جهانیان عرضه داشت.
امروز هنرمندان ملایر در نهایت صداقت، عشق و ارادت قلبی و بدون هرگونه ظاهرسازی، منکعس کننده ارزش ها، صفات، خوبی ها و مهربانی های امامشان بودند که از وادی طاغوتیان و تمامی مظاهر مادی و دنیوی و تجملات گذشت و انقلاب اسلامی را بنا نهاد که بار مسئولیت گران سنگ رهبری امت را سالها بر دوش کشید.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر روز پنجشنبه در سوگواره امام مهربانی ها در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد این شهر گفت: امروز بعد از 27 سال از ارتحال حضرت امام راحل (ره) اسم، راه، کلام و اهدافی که مشخص کردند، در کشور ساری و جاری است و مردم ایران با عشق و ارادت قلبی خود ثابت قدم پای آرمان های رهبر کبیر انقلاب ایستاده اند.
غلامرضا جمالی زاده اظهار کرد: ارادت ملت ایران به امام راحل(ره) به دلیل مطرح کردن اهدافی چون اسلام، قرآن و ائمه معصومین(ع) و مشخص کردن راه اسلام و قرآن است و اهداف و آرمان های امام راحل(ره) با افکار و ایده های مردم ما عجین شده است.
وی با بیان اینکه زنده نگه داشتن اسلام، قرآن و ولایت امام راحل راحل(ره) را ماندگار کرد، افزود: حضرت امام(ره) نشان داد هر کسی در این راه تلاش و کوشش کند، خداوند به وی عزت می دهد.
وی یادآور شد: هم اکنون نزدیک به سه دهه است که می بینیم مردم ما ارادت خود را در عمل و با حضور پرشور در آیین 14 خرداد به امام راحل(ره) نشان می دهند.
وی ادامه داد: در این راستا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر با کمک اصحاب فرهنگ و هنر فارغ از هرگونه بخشنامه و دستورالعملی و با وجود تنگناهای مالی در این امر ورود جدی پیدا کرد و در بیست و هفتمین سالگرد ملکوتی ارتحال امام راحل(ره) برنامه متفاوتی از سال های قبل ارایه داد.
جمالی زاده بیان کرد: در این رابطه جامعه فرهنگی و هنری ملایر در این سوگواره فرهنگی و هنری با برگزاری کارگاه های آموزشی با محتوای امام و آرمان های امام راحل (ره) ارادت قلبی خود را به خمینی کبیر(ره) نشان دادند.
وی برگزاری کارگاه خوشنویسی، کارگاه آموزشی هنرهای تجمسی، شعرسرایی و نی نوازی انجمن موسیقی این شهرستان را از جمله برنامه های سوگواره امام خوبی ها با عنوان بشنو از نی، یاد یار مهربان برشمرد و افزود: امسال سالگرد ملکوتی امام راحل(ره) به صورت جامع و متمرکز به همت فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر و حضور پرشور جامعه هنرمندان این شهرستان گرامی داشته شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر با بیان اینکه این سوگواره گامی برای اشاعه بیشتر فرهنگ و هنر در بین مردم است، گفت: هدف نهایی ما از برگزاری ابتکاری این سوگواره متفاوت این است که جامعه هنری خود را بیشتر از گذشته با اهداف و آرمان های امام راحل(ره) عجین کرده و نمود عینی تری داشته باشد.
جمالی زاده ابراز امیدواری کرد: با ادامه اینگونه برنامه ها هم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنده تر خواهد بود و هم اینکه مردم اقبال بیشتری به برنامه های فرهنگ و هنری داشته باشند و ما بتوانیم رسالت خود را به خوبی به انجام برسانیم.
وی تاکید کرد: وجهه فرهنگی و هنری این شهرستان باید با کمک اصحاب فرهنگ و هنر، رسانه ها و مطبوعات بیش از مباحث سایر حوزه ها باشد و این حوزه بیشتر از گذشته زنده و پویا باشد.
سوگواره امام مهربانی ها با عنوان بشنو از نی، یاد یار مهربان، به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر با حضور جمع کثیری از هنرمندان و مسئولان این شهرستان روز پنجشنبه به مناسبت سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل(ره) در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد این شهر برگزار شد.
14 خردادماه سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی است.
شهرستان ملایر با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
وبلاگ «برگزاری سوگواره بشنو از نی یادیارمهربان ، جامعه فرهنگ و هنر ملایر در سوگ امام راحل» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «تراوش اندیشه» ندارد.