حسین دباغ کیست؟ راه تفکر -


حسین دباغ کیست؟

پست با عنوان «حسین دباغ کیست؟» از وبلاگ «راه تفکر» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

صوت درسگفتار فلسفه اخلاق و روانشناسی اخلاق


حسین دباغ دکتری فلسفه اخلاق، گرایش روان شناسی و عصب پژوهی اخلاق، را در دانشگاه های ردینگ و آکسفورد انگلستان خوانده است. او پیش از این در دانشگاه تهران، مدیریت (و اقتصاد) و در دانشگاه شهید بهشتی، فلسفه غرب (و اسلامی) خوانده است. او هم اکنون استادیار فلسفه در موسسه تحصیلات تکمیلی دوحه و استاد میهمان در پژوهشکده علوم شناختی تهران است. مضاف بر آن او مدیریت مدرسه مولانا در ارائه دروس اخلاق، دین و عرفان را بر عهده دارد.

وی پیش از این محقق در زمینه اخلاق مهاجرت در موسسه اخلاق اجتماعی دانشگاه لوسرن و محقق در زمینه علم قانون اساسی در موسسه مطالعات حقوقی-اجتماعی دانشگاه آکسفورد بوده است. همچنین او در دهه هشتاد شمسی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و شورای تحقیق دفتر تحکیم وحدت بوده است.

حوزه تخصصی فعالیت های او عمدتا در این موارد خلاصه می شود: فلسفه اخلاق (معرفت شناسی اخلاق، روان شناسی اخلاق، تئوری های هنجاری و اخلاق کاربردی)، عصب شناسی اخلاق، علوم شناختی، فلسفه زبان (استعاره)، فلسفه دین، تئوری موسیقی ایرانی، روشنفکری دینی و عرفان اسلامی.


 یکی از خوبی های تلگرام آشنایی با اندیشمندان ایرانیست... (تلگرام تمام اندیشمندان)


کانال تلگرام دکتر دباغ مرجعی به روز از آثار و فعالیت های ایشان در فضای مجازیست.


ایشان مولف کتاب مجاز در حقیقت (نشر هرمس 93 ) است.


دکتر دباغ مترجم کتاب آزمایشگاه ذهن نیز می‌باشد.


تا کنون از وی تنها یک درسگفتار با عنوان "فلسفه اخلاق و روانشناسی اخلاق" در فضای مجازی انتشار یافته.


سایت صدانت در اسفند 94 مصاحبه ای با ایشان و سروش دباغ (برادر ایشان) انجام داد.


بعد از آن چند مصاحبه ی اختصاصی با ایشان تحت عنوان های "مصاحبه اختصاصی صدانت با دکتر حسین دباغ، بخش نخست (خودکشی)" و "مصاحبه اختصاصی صدانت با دکتر حسین دباغ، بخش دوم (خوشبختی و معنای زندگی)" انجام داد...


 


برخی از مقالات دکتر حسین دباغ :


کدام تئوری های اخلاقی می توانند به سیاست سواری دهند؟


در ستایش هنری سیجویک ؛ فیلسوفی برای تمام فصول


از قبض و بسط کانتی تا قبض و بسط کواینی


مقاله پدیدارشناسی قمار فرزندآوری


اصالت اخلاق و اخلاق اصالت


هیوم ؛ پیامبرِ ویتگنشتاین


تجربه تجربه دینی


فتیشیزم اخلاقی


وبلاگ «حسین دباغ کیست؟» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «راه تفکر» ندارد.