قرارداد 11 میلیونی خانم مشاور وزیر بهداشت! گودرز نیوز بادرود -


قرارداد 11 میلیونی خانم مشاور وزیر بهداشت!

پست با عنوان «قرارداد 11 میلیونی خانم مشاور وزیر بهداشت!» از وبلاگ «گودرز نیوز بادرود» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

 


در حالی که سازمان‌های دولتی موظف هستند قرار داد‌های بالای 20 میلیون تومان را در سایت قرار داد‌های دولتی منتشر کنند، سخنگوی وزارت بهداشت در اظهار نظری عجیب می‌گوید: در وزارت بهداشت قرارداد چندانی نداریم که آن را منتشر کنیم.


به گزارش شریان نیوز،در حالی که سازمان‌های دولتی موظف هستند قرار داد‌های بالای 20 میلیون تومان را در سایت قرار داد‌های دولتی منتشر کنند، سخنگوی وزارت بهداشت در اظهار نظری عجیب می‌گوید: در وزارت بهداشت قرارداد چندانی نداریم که آن را منتشر کنیم.


به‌گزارش فارس؛ ایرج حریرچی در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا وزارت بهداشت قراردادهای خود را در سایت ثبت قرارداد دستگاه‌های دولتی قرار نمی‌دهد،‌ اظهار داشت: وزارت بهداشت قراردادهای چندانی ندارد و اگر هم باشد مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده و از ما بسیار محدود است. 


وی افزود: گاهی قراردادهای عمرانی که به صورت پیمانی و با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه انجام می‌گیرد وجود داشته و برخی مواقع نیز در واحدهای بهداشتی درمانی قرار دادهایی جهت خرید خدمات همچون خدمات آشپزخانه و تاسیسات داریم که این مسائل چیزهای مهمی نیست. 


سخنگوی وزارت بهداشت افزود: برخی از بیمارستان‌ها نیز برای خرید غذا و یا نگهداری آسانسور قرارداد داشته و اگر الزام قانونی نسبت به ثبت این قراردادها باشد ما آن را انجام خواهیم داد. 


حریرچی درمورد اینکه در سایت ثبت قراردادهای دستگاه‌های دولتی قراردادی‌هایی با مشاورهای رسانه‌ای وزیر بهداشت ثبت شده است خاطرنشان کرد: من اطلاع از این موضوع ندارم و آن را بررسی می‌کنم. 


قرار دادهای دولتی همچنان محرمانه


 این در حالی است بیشتر از 2سال از آخرین موعد دولت برای راه‌اندازی پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور می‌گذرد و اجرای این پروژه همچنان در هاله‌ای از ابهام است.


با وجود وعده‌های متعدد مسئولان سازمان برنامه و بودجه برای اجرای این بخش مهم از قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، تاکنون هیچ سازمانی اقدام به انتشار اطلاعات قراردادهای خود نکرده است.


براساس قانون همه وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های دولتی می‌بایست اطلاعات خودشان در قراردادهای سازمانی را شفاف‌سازی و در معرض دید عموم قرار دهند. این قراردادها شامل قراردادهای با رقم 20میلیون تومان به بالا هستند.


راه‌اندازی پایگاه قراردادهای کشور در واقع در راستای اجرای ماده 3قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد پیش‌بینی شده بود که از دولت دهم تاکنون بر زمین مانده است. تنها 2‌‌ماه به پایان فعالیت دولت دهم هیأت وزیران مصوبه‌ای را برای راه‌اندازی «پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور» نهایی کرد. عمل به این آیین‌نامه اجرایی در دولت یازدهم با تأخیر مواجه شده است.


قرار داد یازده میلیون تومانی خانم مشاور


این صحبت‌های سخنگو در حالی است که خانم «ا ک» که تنها یکی از چندین مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت است طی مدارک درج شده در این سایت برای 2 ما بیش از 11 میلیون تومان دریافتی داشته است.


همچنین مشاور دیگری نیز بابت همین موضوع بیش از چهار میلیون در ماه دریافتی داشته است.


قرارداد 11 میلیونی خانم مشاور +عکس


وبلاگ «قرارداد 11 میلیونی خانم مشاور وزیر بهداشت!» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «گودرز نیوز بادرود» ندارد.