محاسبه قطر لوله در شبکه لولهکشی به دو روش کلی صورت میگیرد: پکیج نوین تهویه -


محاسبه قطر لوله در شبکه لولهکشی به دو روش کلی صورت میگیرد:

پست با عنوان «محاسبه قطر لوله در شبکه لولهکشی به دو روش کلی صورت میگیرد:» از وبلاگ «پکیج نوین تهویه» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

شرکت نوین تهویه با داشتن استادکاران با تجربه در زمینه نصب اجرا و تعمیرات انواع پکیج های ایران رادیاتور ، بوتان ، آریستون ، ایساتیس ، هیتاچی ، لورچ ، ایمرگاس ، آلزان ، فرولی و ... ، کولر گازی ، کولر آبی ، آبگرمکن دستگاه تصفیه آب آماده ارائه خدمات نصب سرویس و تعمیرات به همشهریان محترم در اسرع وقت می باشد با تماس شما عزیزان در سطح شهر در اسرع وقت در خدمتگذاری به شما عزیزان دین خود را ادا میکنیم 02166024406 - 09190276443 – 09215780925 - 09120872634


http://packagenovintahvieh.ir/


https://telegram.me/joinchat/DG8-lwht3hr26yP7gD8jFw


۱- بر پایه سرعت آب در لوله‌ها (روش سرعتی)۲- بر پایه افت فشار آب در لوله‌ها (روش فشاری)روش سرعتی


 


۱- محاسبه دبی آب از بار حرارتی (یا برودتی)


 


 


 


در این رابطه معمولا مقدار   از تجربه یا مقادیر توصیه شده انتخاب میشود (حدود ۲۰ درجه فارینهایت یا ۱۱ درجه سانتیگراد)


 


۲- انتخاب سرعت آب در لوله بر مبنای مقادیر توصیه شده استاندارد


 


معمولا سرعت آب در لوله بین ۲ تا ۴ فوت بر ثانیه (حدود ۱ متر بر ثانیه) انتخاب میشود.


 


۳- تعیین قطر از نمودارهای مربوطه (به نمونه زیر توجه شود)


 


در انتها بایستی تعادل افت فشاری در شبکه لوله (لوله اصلی و شاخه‌ها) کنترل شده و در صورت نیاز با شیرهای تعادلی اصلاحات لازم صورت گیرد.


 


وبلاگ «محاسبه قطر لوله در شبکه لولهکشی به دو روش کلی صورت میگیرد:» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «پکیج نوین تهویه» ندارد.