زولبیا و بامیه فقط باید در قنادیها و مراکز مجاز تهیه شود اشترینان 91 -


زولبیا و بامیه فقط باید در قنادیها و مراکز مجاز تهیه شود

پست با عنوان «زولبیا و بامیه فقط باید در قنادیها و مراکز مجاز تهیه شود» از وبلاگ «اشترینان 91» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

کارشناس بهداشت محیط بروجرد:

کارشناس بهداشت محیط بروجرد گفت: زولبیا و بامیه فقط باید در قنادیها و مراکز مجاز تهیه شود و افرادی که این شیرینی را در منزل تهیه و به فروش برسانند به مراجع قضایی معرفی می شوند.

"حسین رازانی" کارشناس بهداشت محیط بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: همزمان با آغاز ماه رمضان تهیه و توزیع زولبیا و بامیه افزایش می یابد اما زولبیا و بامیه فقط باید در قنادی و مراکز مجاز تهیه شود و افرادی که این شیرینی را در منزل تهیه و به فروش برسانند به مراجع قضایی معرفی می شوند.
وی اضافه کرد: این نوع شیرینی باید در محیط کاملا بهداشتی و دارای شرایط لازم تهیه شود و تهیه آن در منازل و دیگر مکان های فاقد شرایط لازم کاملا تخلف محسوب می شود.
به گفته وی همچنین استفاده از رنگ غیر مجاز برای زولبیا و بامیه و شربت معده برای زلال کردن روغن آن، کاملا غیر قانونی است و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی می شوند.
رازانی اظهار داشت: قنادیها فقط می توانند رنگ های مجاز خوراکی مانند زعفران را در شیرینی ها استفاده کنند که سلامت مصرف کننده تهدید نشود.
کارشناس بهداشت محیط بروجرد تصریح کرد: در همین راستا یک کشت بازرسی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی ، آش فروشیها و قنادیها فعال شده و نظارتها در این ایام به شدت افزایش یافته است.
وی بیان کرد: باید توجه داشت که غذاهای داغ در ظروف یکبار مصرف بسیار خطرناک بوده و برای سلامتی مضر است لذا شهروندان برای خرید آش یا حلیم و یا انواع مواد غذایی داغ سعی کنند این مواد غذایی را در ظروف دیگر قرار دهند و از ظروف یکبار مصرف برای مواد غذایی داغ استفاده نکنند.
به گفته وی با توجه به فصل تابستان و فساد پذیری مواد غذایی توصیه می شود مواد غذایی از فروشگاه های مجاز و قابل اطمینان تهیه شوند.


وبلاگ «زولبیا و بامیه فقط باید در قنادیها و مراکز مجاز تهیه شود» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «اشترینان 91» ندارد.