لاریجانی: مجلس سنگر اصلی دفاع از حقوق ملت است ندای ورزقان و خاروانا -


لاریجانی: مجلس سنگر اصلی دفاع از حقوق ملت است

پست با عنوان «لاریجانی: مجلس سنگر اصلی دفاع از حقوق ملت است» از وبلاگ «ندای ورزقان و خاروانا» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

لاریجانی: مجلس سنگر اصلی دفاع از حقوق ملت است

تهران - ایرنا - رئیس موقت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس سنگر اصلی دفاع از حقوق ملت است و در شرایط پرالتهابی که در منطقه وجود دارد مجلس باید از حقوق ملت صیانت و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی که به هم پیچیده است به صورت علمی و کارشناسی برطرف کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی امروز - یکشنبه - در نخستین نطق پیش از دستور خود در مجلس دهم از تمامی منتخبان که به وی و هیات رئیسه موقت اعتماد کردند، سپاسگزاری کرد و اظهارداشت: قطعا قدردان شما خواهم بود.
وی همچنین از هیات رئیسه سنی که به خوبی در دو روز گذشته مجلس را اداره کردند ،سپاسگزاری کرد و یادآور شد: ایران یک صحنه واقعی از مردم سالاری دینی است که انتخابات درونی مجلس یکی از نقاط اوج نظام ما است.
رئیس موقت مجلس دهم ادامه داد: تبلور این مردم سالاری دینی در داخل مجلس همیشه همین گونه بوده است و از این جهت رقابت ها را مایه کمال مجلس می دانیم که افرادی خود را در معرض کار بیشتر قرار می دهند، فرصت این را داشته باشند که این موضوع هم در کشور وجود دارد و هم در مجلس که خود را در معرض آرای دیگران قرار دهند.
لاریجانی همچنین گفت: طبعا فراکسیون هایی به وجود آمده که برای اداره مجلس نظراتی براساس مصلحت اندیشی داشتند که ما این موضوع را نقطه قوت می دانیم و بعد هم در آرایی که نمایندگان محترم که امنای ملت هستند به نظر قطعی خود رسیدند و ملاحظه کردیم که در ترکیب هیات رئیسه از فراکسیون های مختلف حضور دارند.
وی خطاب به منتخبان با بیان این که شاهد هستیم همگرایی را برای آینده کار خود در مجلس رقم زدید از تلاش همه فراکسیون ها در این زمینه تشکر کرد.
منتخب مردم قم در مجلس تصریح کرد: فکر می کنم این انتخابات تجربه ای جدید برای مجلس شورای اسلامی است.
وی همچنین از محمد رضا عارف که دوستی با وی بسیار قدیمی است، تشکر کرد و گفت: من دکتر عارف را یکی از شخصیت های بسیار خوب کشور می دانم و از وی صمیمانه تشکر می کنم.
رئیس موقت مجلس دهم ادامه داد: ما در این مدت با هم اختلاط داشتیم و تلاش کردیم که در مجلس آینده که همین مجلس فعلی است نتایجی که می خواهد از سر دلسوزی برای کشور رقم بخورد با همگرایی بیشتر باشد.
لاریجانی با تشکر از تلاش ها و همت دکتر عارف تاکید کرد: از لطف و مرحمتی هم که به من داشتند، سپاسگزاری می کنم.
وی با بیان این که لازم است چند نکته را بیان کنم، گفت: امیدوارم و در واقع اطمینان تقریبا خوبی در ذهن هست که مجلس فعلی یعنی مجلس دهم در روز نخست کاری خود با توکل بر خدا و توسل بر اولیای دین قصد خود را قصد الهی کرده تا واقعا وقت خود را صرف حل مسائل اصلی کشور کنند و باید قبول کنیم که با اطمینان به همت خود که می خواهیم در یک جاده صحیحی که طریق الهی است قدم برداریم و خداوند برکات خود را بر ما نازل خواهد کرد.
لاریجانی تصریح کرد: این نگاهی که رهبر معظم انقلاب در پیام خود به مجلس دهم داشته اند نقطه برجسته ای بود که باید نیت ها را نیت خیر کرد و امیدوارم حرف ها و افعال مان حسنه باشد و من امیدوارم البته در فضای مجلس که فضای مودت آمیزی است، توام با نیت خیری باشد تا خداوند برکات خود را بر ما افزون کند.


وبلاگ «لاریجانی: مجلس سنگر اصلی دفاع از حقوق ملت است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «ندای ورزقان و خاروانا» ندارد.