تب برفکی کاملا تحت کنترل است/ مصرف گوشت قرمز خطری را متوجه انسان نمی‌کند ندای ورزقان و خاروانا -


تب برفکی کاملا تحت کنترل است/ مصرف گوشت قرمز خطری را متوجه انسان نمی‌کند

پست با عنوان «تب برفکی کاملا تحت کنترل است/ مصرف گوشت قرمز خطری را متوجه انسان نمی‌کند» از وبلاگ «ندای ورزقان و خاروانا» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

 • آوای ورزقان: تب برفکی کاملا تحت کنترل است/ مصرف گوشت قرمز خطری را متوجه انسان نمی‌کند

   حسن زاده صبح امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آوای ورزقان، در این خصوص اظهار داشت: بلافاصله بعد از شیوع بیماری تب برفکی در بعضی نقاط شهرستان اداره کل دامپزشکی استان نسبت به تأمین واکسن مورد نیاز اقدام و با تلاش همکاران این اداره در بیش از ۲۶۰ نوبت مراجعه به روستاهای شهرستان بیش از ۱۸ هزار راس گاو و گوساله و ۱۸۰ هزار  راس گوسفند و بز برعلیه بیماری واکسینه شدند.

  وی افزود: گزارشات بیماری بسیار کاهش یافته که این نشانگر تحت کنترل بودن بیماری است ولی با این وجود واکسیناسیون همچنان ادامه دارد و هیچ گونه مشکلی در تامین واکسن مورد نیاز وجود ندارد.

  مسئول اداره دامپزشکی ورزقان، ضمن تشکر از همکاری اهالی فهیم شهرستان، خواستار همکاری بیش از پیش اهالی با اکیپ‌های دامپزشکی و توجه بیشتر به شعار پیشگیری همیشه بهتر از درمان است شد و افزود: از تمامی اداراتی که در کنترل بیماری با دامپزشکی شهرستان همکاری داشته‌اند به ویژه فرمانداری، بخشداری‌ها و دهیاران کمال تشکر را دارم.
  حسن‌زاده با رد هرگونه شایع مبنی بر آلوده بودن گوشت‌های قرمز خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بیماری تب برفکی جزء امراض مشترک بین انسان و دام نمی باشد این شایعات صرفا از طرف عده‌ای سودجو و برای اغراض شخصی مطرح شده و کاملا بی پایه و اساس است.

  وی تاکید کرد: گوشت دام‌هایی که در کشتارگاه‌ها ذبح می‌شوند به صورت موردی توسط دامپزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرند و کاملا سالم هستند.


 • وبلاگ «تب برفکی کاملا تحت کنترل است/ مصرف گوشت قرمز خطری را متوجه انسان نمی‌کند» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «ندای ورزقان و خاروانا» ندارد.