عوامل از بین رفتن خلاقیت اقتدار ملی -


عوامل از بین رفتن خلاقیت

پست با عنوان «عوامل از بین رفتن خلاقیت» از وبلاگ «اقتدار ملی» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

تصور خود را درباره اینکه افراد خلاق، از بدو تولد خلاق هستند، از بین ببرید. چیزی که موجب می‌شود تا افراد خلاقیت بیشتری نسبت به دیگران داشته‌ باشند این است که آن‌ها خلاقیت خود را پرورش می‌دهند. در واقع، کارشناسان بر این باورند که خلاقیت در درجه اول یک مهارت اکتسابی است. مانند هر توانایی دیگری که شما یاد می‌گیرید، خلاقیت نیازمند کار و تلاش سخت‌تری است.


اندازه‌ محدودی برای خلاق بودن وجود ندارد. باید با پشتکاری که دارید افکار و ایده‌های اصلی خود را معنی‌دار کنید. در بسیاری از موارد، بزرگترین چالشی که در مسیر وجود دارد عادت‌های شماست.


هشت عادت بدی که خلاقیت شما را از بین می برند، موارد زیر است:


قضاوت زود رس


نداشتن شجاعت


اجتناب از شکست


مقایسه خود با دیگران


احساس ناراحتی و بلاتکلیفی


انتقاد شخصی


عدم اعتماد به نفس


تجزیه و تحلیل ناقص


 


وبلاگ «عوامل از بین رفتن خلاقیت» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «اقتدار ملی» ندارد.