صدای طبل بیابان،10سال دیگر شنیده می شود یادداشت های یک خبرنگار -


صدای طبل بیابان،10سال دیگر شنیده می شود

پست با عنوان «صدای طبل بیابان،10سال دیگر شنیده می شود» از وبلاگ «یادداشت های یک خبرنگار» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


نویسنده: مروی - رضاپور

 
نمی دانم چرا کارهای بزرگ مان را این قدر کوچک می بینیم؟ باورتان می شود یک پروژه بین المللی اجرا کرده ایم، ژاپنی ها با آن همه دقتشان پشت سر هم می گویند «سایانورا»... مسئولان هم از کار با خبرند، اما بیایید بنشینید پای صحبت های مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری، بخوانید چه می گوید. دلش می خواهد فریاد بزند همان جا که می گوید آنچه البته به جایی نرسد فریاد است. «هنوز کسی اهمیت این اتفاق را درک نکرده است. استاندار سابق و جدید هم به این مهم توجه زیادی نکرده اند. خراسان جنوبی الگوی اجرای پروژه ترسیب کربن برای کشور شده است، از استان های دیگر تقاضای کمک برای اجرای پروژه می کنند اما خودمان از کوزه شکسته آب می خوریم. این موضوع بغرنج تر می شود وقتی می شنویم چند استاندار اگر 2 میلیارد تومان اعتبار در دست داشته اند، یک میلیارد آن را برای اجرای این پروژه گذاشته اند.»این جمله ها متعلق به مسئولی است که 8 سال قبل به خراسان جنوبی آمد و خیلی زود متوجه شد فقط باید جلوی بیابان زایی را بگیرد. «شریفی» می گوید:10 سال از اجرای موفقیت آمیز پروژه بین المللی ترسیب کربن در استان می گذرد، مدلی که سبب افزایش بهره وری زمین های مناطق خشک، نیمه خشک و بیابان زدایی از طریق احیای مراتع تخریب شده با مشارکت مردم می شود و حالا در سطح محلی موجب بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی، کاهش فقر و ... شده است، پروژه ای که استان به واسطه آن به مرکز آموزش و ترویج منابع طبیعی کشور تبدیل شده است و از دورترین نقاط برای بازدید از این پروژه به خراسان جنوبی می آیند، در حالی که قرار است این پروژه در 10 استان دیگر اجرایی شود.


وبلاگ «صدای طبل بیابان،10سال دیگر شنیده می شود» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «یادداشت های یک خبرنگار» ندارد.