۶۵۹ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی ساخته می‌شود یادداشت های یک خبرنگار -


۶۵۹ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی ساخته می‌شود

پست با عنوان «۶۵۹ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی ساخته می‌شود» از وبلاگ «یادداشت های یک خبرنگار» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خراسان جنوبی از در حال ساخت بودن ۶۵۹ واحدمسکونی ویژه مددجویان این سازمان در استان خبر داد و گفت: این واحدها نیمه نخست سال جاری تحویل متقاضیان می شود.به گزارش خبرنگار مهر، محسن مروی صبح پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران پیشرفت فیزیکی این واحدها را از ۵۰ تا ۹۵ درصد اعلام کرد و افزود: زیر بنای واحدهای در حال ساخت نیز بین ۷۵ تا ۹۰ متر است.


 وی با اشاره به پرداخت ۳۰ تا ۸۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای هریک از واحدها بیان داشت: مابقی منابع مورد نیاز برای ساخت و تکمیل این واحدها از سهم آورده مددجو و تسهیلات بانکی خواهد بود.


 وی به تفاهم نامه مشترک سازمان بهزیستی کشور با بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، مسکن و شهرسازی و انجمن خیران مسکن ساز اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه برای خانواده‌های دارای حداقل دو عضو معلول و یا بیشتر در مناطق شهری و روستایی ساخت مسکن در حال اجرا است.


معاون مشارکت های مردمی بهزیستی خراسان جنوبی سهیمه استان در بخش مسکن روستایی مددجویان را ۱۳۲ واحد اعلام کرد و افزود: ۱۲۵ واحد نیز برای مددجویان شهری ساخته می‌شود.


به گفته وی اعتبار بلاعوض برای واحدهای روستایی ۳۲۰ میلیون ریال و برای واحدهای شهری ۱۸۰ میلیون ریال بوده است.


 وی عنوان کرد: از این اعتبار سهم بنیاد مستضعفان در مناطق شهری ۱۵۰ میلیون ریال، بهزیستی ۱۰۰ میلیون ریال، انجمن خیران مسکن ساز ۵۰ میلیون ریال و بنیاد مسکن ۲۰ میلیون ریال است.


 وی بیان کرد: در مناطق روستایی این سهم برای بنیاد مستضعفان ۱۰۰ میلیون ریال، بهزیستی ۶۰ میلیون ریال و بنیاد مسکن ۲۰ میلیون ریال است.


مروی با بیان اینکه تسهیلات بنیاد مسکن برای مددجویان شهری تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال است، گفت: ۴۸ قطعه زمین برای ۶۶ واحد در مناطق شهری تملک شده است.


به گفته وی در راستای ساخت واحدهای روستایی نیز تا کنون ۷۷ مددجو برای تسهیلات به بانک معرفی شدند که از این تعداد ۶۱ نفر موفق به انعقاد قرارداد بانک عامل شده‌اند.وبلاگ «۶۵۹ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی ساخته می‌شود» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «یادداشت های یک خبرنگار» ندارد.