با پیگیری نماینده مردم رودسر؛ایجاد میدان تقاطع غیر همسطح کلاچای از ابتدای تیرماه آغاز خواهدشد. KELACHAY NEWS كلاچای نیوز -


با پیگیری نماینده مردم رودسر؛ایجاد میدان تقاطع غیر همسطح کلاچای از ابتدای تیرماه آغاز خواهدشد.

پست با عنوان «با پیگیری نماینده مردم رودسر؛ایجاد میدان تقاطع غیر همسطح کلاچای از ابتدای تیرماه آغاز خواهدشد.» از وبلاگ «KELACHAY NEWS كلاچای نیوز» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

 


اولین جلسه اداری نماینده مردم رودسر و املش به بررسی مشکل تقاطع غیر همسطح کلاچای پرداخته شد.


IMG_1220


صبح امروز اولین جلسه اداری نماینده رودسر و املش در شهرداری کلاچای بجهت بررسی مشکل پروژه تقاطع غیر همسطح  با حضور محفوظی معاون پارلمانی وزیر راه و شهرسازی و نازک کار مدیر ساخت و توسعه راههای استان گیلان برگزار شد.


*اهمیت پروژه کمربندی انقدر بالا بود که اولین جلسه اداری دوران نمایندگی ام را در کلاچای برگزار نمودم


اسداله عباسی گفت: کنار گذر کلاچای از همان ابتدا با توجه به بن بست نمودن شهر  مورد نارضایتی اهالی فهیم این شهر بوده است و شورای شهر دوره سوم شاهد تلاش های اینجانب برای برطرف کردن این مشکل با حضور بهبهانی وزیر وقت راه دولت نهم بود که مجوز میدان را از وی در آن زمان  گرفتیم.


وی ادامه داد : پس از حضور بهبهانی ،بهمراه نیکزاد وزیر بعدی راه دولت نهم به کلاچای سفر نمودم و این وزیر نیز تاکید بر ایجاد میدان در  این شاهراه حیاتی منطقه داشت  ولی متاسفانه شهرداری وقت  نتوانست بعد از دستور وزیر اقدام به ساخت میدان نماید.


نماینده مردم رودسر و املش در مجلس دهم اظهار نمود: اهمیت این پروژه آنقدر برایم بالا بود که اولین ساعت کاری خود را در دوره نمایندگیم بجهت حل این مشکل به آن اختصاص دادم و  از مدیران و مسئولین خواستارم بدون دانش در خصوص پروژه ها اظهار نظر نکنند.


عباسی افزود: ان شاء الله به همت مدیران شهر کلاچای و شهرستان رودسر اجرای صحیح این پروژه موجب  رضایت اهالی منطقه بشود و رونق اقتصادی را بهمراه داشته باشد.


وی به برخی دیگر از مشکلات شهر کلاچای از قبیل آب شرب ،ساماندهی بازار ، مشترکات ساحل کلاچای-واجارگاه اشاره نمود و گفت: بزودی در جلسه شورای اداری که در بخشداری کلاچای برگزار خواهد شد به بررسی راه های برطرف کردن آن خواهیم پرداخت .


*تقاطع غیر همسطح در دوفاز آغاز به کار نمود/فاز اول ایجاد میدان در تقاطع است


در ادامه جلسه فرماندار شهرستان رودسر توضیحاتی از روند اجرای پروژه تقاطع غیر هم سطح از ابتدا ارائه نمود و اظهار داشت : از همان آغاز قرار بر فازبندی  اجرای پروژه بوده است که در فاز اول میدان ساخته میشد و در فاز دوم تقاطع غیر همسطح اجرایی میگردید.


امیرجانبازی رودسری گفت: جهت اجرای فاز یک این پروژه قرار  بر تملک دور میدان توسط شهرداری کلاچای بوده است که این مجموعه اقداماتی را صورت داده است.


حجت الاسلام لطیفی ، امام جمعه کلاچای در ادامه این جلسه به این نکته اشاره نمود که اگر میدان ساخته بشود  از چند نظر موجب صرفه جویی خواهد شد هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ کوتاه شدن مسافت برای مسافرین این منطقه که اگر برای وزارت راه جواب داد ساخت تقاطع را متوقف کند که امیدواریم آن چه که به نفع مردم و نظام و انقلاب است تصمیم گیری شود.


*پیمانکار براساس زمان پروژه را پیش می برد / عدم تملک موجب تجهیز کارگاه تقاطع غیر همسطح قبل از میدان شد


مدیر ساخت و توسعه راههای استان گیلان عدم تخصیص به موقع اعتبارات را موجب طولانی شدن تقاطع غیر هم سطح کلاچای اعلام نمود و گفت: در همین ساختمان شهرداری کلاچای تصمیمات اجرای این پروژه صورت گرفت و شهرداری موظف به آزادسازی املاک حاشیه میدان تقاطع را برعهده داشت ولی در اجرای آن تعلل نمود.


نازک کار به حمایت از پیمانکار پروژه در خصوص اجرای با کیفیت تمام پروژه هایی که به آن سپرده شده است پرداخت و اظهار داشت : بنابراینکه شهرداری نتوانست زمین و املاک دور میدان را آزاد سازی نماید پیمانکار باتوجه به زمان اقدام به تجهیز کارگاه نمود که هم اکنون در حال اجرای ادامه پروژه می باشد.


*آزادسازی ضلع جنوبی کمربندی به اتمام رسیده است/ تا پایان خرداد ضلع شمالی آزادی سازی می شود


شهردار کلاچای صحبت هایش را با بیان خاطره ای از مصوب شدن میدان درکمربندی  شهر های کلاچای و رودسر پرداخت و گفت: عدم اجرای پروژه توسط شهرداری وقت فقط بدلیل اجرا در مسیر قانون و مقررات بوده است.


لاهوتی ادامه داد: اراضی ضلع جنوبی تقاطع آزادسازی شده است و اختیار اداره راه و شهرسازی قرارگرفته ولی چون پیمانکار پروژه اقدام به اجرای تقاطع غیر همسطح گرفت، مجموعه شهرداری دلسرد از ادامه آزادسازی شد و اگر تصمیم بر ایجاد میدان در فاز نخست باشد تا پایان خرداد آزادسازی ضلع شمالی نیز صورت خواهد گرفت و اقدام به ساخت میدان می نمائیم .


*مسدودسازی کمربندی بدون هماهنگی شهرداری و بخشداری بوده است


عضو شورای شهر کلاچای  به اهمیت تقاطع در اقتصاد منطقه اشاره نمود و گفت: این اهمیت به گونه ایست که  مردم در چندین بار با امضای طومارهایی خواستار نجات شهر از بن بست شدن شدند.


جعفر عابدینی افزود: براساس نامه ای که به شهرداری در خصوص میدان تقاطعرسیده بودخواستیم این خوشحالی را  بمناسبت میلاد حضرت علی (ع) با مردم تقسیم کنیم ولی وقتی پیمانکار اقدام به تجهیز کارگاه نمود تمام آن خوشی ها تبدیل به سرابی بیش نشد.


وی ادامه داد : شرکت پیمانکار بدون هماهنگی با شهرداری و بخشداری اقدام به بستن دوربرگردان مسیر نمود که موجبات نگرانی بسیاری از مسافرین و اهالی شده است.


*میدان کمربندی کلاچای نماد گیلان باید باشد/ مردم کلاچای مستحق بالاترین امکانات شهری هستند


معاون پارلمانی وزیر راه و شهرسازی پس از گرامیداشت فرارسیدن سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب به پروژه های راه و شهرسازی منطقه اشاره نمود و گفت : باید براساس شهرسازی راه ها ساخته بشود زیراکه ساکنین شهر ها باید از آن راه بهره مند گردند.


علیرضا محفوظی اظهار داشت : باید در معماری راه ها بسیار دقت شود تا موجب رضایت مسافرینی که از آن میگذرد را همراه داشته باشد از جمله راه ورودی شهر فومن یا ورود به استان گلستان.


وی گفت: میدان رودسر ، میدان خوبی نیست و ما از ساخت آن راضی نیستیم زیراکه هیچ نمادی از شهر رودسر به ذهن مسافر باقی نمی گذارد.


شهردار سابق کلاچای ا زکمک مردم در زمان تصدی اش قدردانی نمود و گفت: مردم این شهر مستحق بالاترین امکانات شهری هستند و زمانی که این پروژه شروع شد به مردم قول دادم این پروژه حتما به سود اهالی به اتمام خواهد رسید.


محفوظی خطاب به شهردار کلاچای گفت: با انتخاب مشاور خوب ، میدان را به گونه ای طراحی و معماری نمائید که هم فنی باشد و هم موجب کاهش تصادفات بگردد.


وی خاطرنشان کرد: این میدان مبدا پروژه بزرگ کلاچای-رحیم آباد-قزوین خواهد بود و بنابر این نمادمناسبی  از استان گیلان در ذهن مسافرین به یادگار بگذارید.


پس از پایان جلسه حاضرین به  محل اجرای پروژه در کمربندی کلاچای عزیمت و از نزدیک روند اجرای آن را مطلع گردیدند./كلاچای خبر


وبلاگ «با پیگیری نماینده مردم رودسر؛ایجاد میدان تقاطع غیر همسطح کلاچای از ابتدای تیرماه آغاز خواهدشد.» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «KELACHAY NEWS كلاچای نیوز» ندارد.