استاندار قزوین خبر داد:مسیر خاکی جاده قزوین - الموت - کلاچای آسفالت می شود KELACHAY NEWS كلاچای نیوز -


استاندار قزوین خبر داد:مسیر خاکی جاده قزوین - الموت - کلاچای آسفالت می شود

پست با عنوان «استاندار قزوین خبر داد:مسیر خاکی جاده قزوین - الموت - کلاچای آسفالت می شود» از وبلاگ «KELACHAY NEWS كلاچای نیوز» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

استاندار قزوین خبر داد: مسیر خاکی جاده قزوین - الموت - کلاچای طی یکسال آینده آسفالت می شود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛‌ فریدون همتی استاندار قزوین، از طول مسیر جاده قزوین-الموت-کلاچای به همراه معاونان برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل، راه روستایی و هماهنگی امور استانهای وزارت راه و شهرسازی ، معاون عمرانی استانداری قزوین و مدیران کل راه و شهرسازی استان های قزوین ، مازندران و گیلان بازدید کرد.
استاندار قزوین در جلسه ای که به منظور بررسی مراحل اجرای جاده قزوین-الموت-کلاچای در بخشداری رودبار الموت غربی برگزار شد گفت : به منظور تسریع در بهره برداری از این پروژه ۲۳ کیلومتر از مسیر خاکی حدفاصل روستای ویار در الموت غربی تا روستای سپارده در استان مازندران با مشخصات راه روستایی طی یکسال آینده آسفالت و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
همتی با اشاره به اینکه این پروژه موجب کاهش مسیر و رونق اقتصادی منطقه الموت استان قزوین و رحیم آباد استان گیلان می شود تصریح کرد : با تامین ۸۰  میلیارد ریال اعتبار از منابع استان های قزوین ، گیلان و مازندران و معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی و آسفالت ۲۳ کیلومتر از مسیر خاکی این کریدور این جاده در حال حاضر بهسازی و اصلاح و قابل بهره برداری خواهد شد.
وی اظهار داشت: این مسیر برای استان ما اهمیت ویژه دارد به همین دلیل امیدواریم با کمک وزارت راه و استانهای گیلان و مازندران بتوانیم بهسازی مسیر را در اولویت قرار دهیم تا مشکلات اعتباری و محیط زیستی پروژه حل شود.
استاندار قزوین تصریح کرد: با مطالعه مجدد مسیر ویار به سپارده در صورت امکان برای انتخاب مسیری با شیب کمتر و رعایت مسائل زیست محیطی اقدام خواهد شد اما برای تسریع در کار و خروج پروژه از رکود آمادگی داریم با مشارکت سه استان مبلغ ۳ میلیارد تومان را تامین کنیم و ۵ میلیارد تومان نیز وزارت راه و شهرسازی اختصاص دهد تا پروژه از رکود خارج شود.
امینی معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی هم در این جلسه نسبت به تامین اعتبار به منظور اجرای مطالعات این محور در استان های گیلان و مازندران قول مساعد داد.
محفوظی معاون هماهنگی امور استانهای وزارت راه و شهرسازی هم با اشاره به اینکه تسریع در اجرای پروژه جاده قزوین الموت کلاچای مورد تاکید وزیر راه و شهرسازی است ابراز امیدورای کرد : با بهره برداری از این طرح زمینه شکوفایی اقتصاد کشاورزی و گردشگری مناطق طول مسیر این پروژه در استان های قزوین ، گیلان و مازندران فراهم شود.
میرشفیع معاون راه  روستایی وزیر راه و شهرسازی هم گفت : با تامین ۳۰ میلیارد از منابع مالی در استان های قزوین و گیلان، ۵۰  میلیارد ریال از محل منابع ملی برای بهسازی و آسفالت مسیر موجود این جاده اختصاص می یابد.
منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین هم خواستار تسریع درقطعه در دست اجرای این پروژه شد و گفت : هم اکنون  ۲۶ کیلومتر از این پروژه حدفاصل رودخانه شاهرود تا روستای ویار در بخش الموت غربی در دست اجراست که با تامین منابع مالی لازم باید این پروژه با سرعت بیشتری پیگیری شود.
جاده قزوین الموت کلاچای حدفاصل استان قزوین به غرب استان مازندران و شرق استان گیلان به طول ۱۵۰ کیلومتر هم اکنون در دست اجراست که با توجه به تصمیات عصر امروز در بخشداری الموت غربی ضمن در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی زمینه تسریع در اجرا و بهره برداری از این پروژه طی یکسال آینده فراهم خواهد شد.


وبلاگ «استاندار قزوین خبر داد:مسیر خاکی جاده قزوین - الموت - کلاچای آسفالت می شود» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «KELACHAY NEWS كلاچای نیوز» ندارد.