امامان جمعه اهل سنت خاش: حضور یک نماینده اهل سنت در هیات رئیسه مجلس نشان از اعتماد نظام به این قشر ا khashman.blogfa.com -


امامان جمعه اهل سنت خاش: حضور یک نماینده اهل سنت در هیات رئیسه مجلس نشان از اعتماد نظام به این قشر ا

پست با عنوان «امامان جمعه اهل سنت خاش: حضور یک نماینده اهل سنت در هیات رئیسه مجلس نشان از اعتماد نظام به این قشر ا» از وبلاگ «khashman.blogfa.com» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

محمدامین میربلوچزهی، خاش - ایرنا - امامان جمعه اهل سنت خاش؛ حضور یک نماینده اهل سنت در هیات رئیسه مجلس را نشان از اعتماد نظام به قشر اهل سنت جامعه بزرگ ایران اسلامی و آزادی انتخاب دانسته و ابراز امیدواری کردند که مجلس دهم با وحدت و همبستگی نمایندگان به خوبی اهداف نظام جمهوری اسلامی را محقق سازد.


 

به گزارش ایرنا مجلس دهم شورای اسلامی با رای و انتخاب واقع بینانه مردم همیشه در صحنه ایران شکل گرفت و افراد شاخصی به مجلس راه پیدا کردند که فارغ از هر گونه افکار و نگاه فرقه ای، گروهی و جناحی توجه به شایستگی ها را محور مهم و اصلی مجلس قرار داده اند.
جمهوری اسلامی ایران از روزهای آغازین پیروزی انقلاب بدون در نظر گرفتن مذهب و قومیت مردم ساکن در نقاط مختلف کشور خدمات لازم را به ویژه در نقاط محروم و دور افتاده ارائه کرده و برگزاری انتخابات در عرصه های مختلف نشان از مردمی بودن این نظام است.
حضور نمایندگان از اقشار مختلف شیعه و سنی و اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی مهر تایید دیگری بر مردمی بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی و اجرای قانون بر اساس احکام اسلام ناب محمدی (ص) است.
امام جمعه اهل سنت خاش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خداوند را شاکریم که مجلس دهم شورای اسلامی با نگاهی فراجناحی شکل گرفته و از اقشار و گروههای مختلف توانسته اند در کرسی های مجلس حضور پیدا کنند.
مولوی محمدعلی شهنوازی از حضور محمدقسیم عثمانی نماینده اهل سنت مجلس به عنوان عضو ناظر در هیات رئیسه مجلس و عنایت نمایندگان در انتخاب وی قدردانی کرد و افزود: امیدواریم در مجلس جدید شاهد شکل گیری اتحاد و همبستگی گروهها و جناحها باشیم و همگان با وحدت رویه بتوانند اهداف نظام اسلامی را دنبال کنند.
وی بیان کرد: اجرای قوانین بر پایه اسلام و دستورات دینی و اصول کشور و بر مبنای خواسته های مردم در کنار تبعیت از دستورات و منویات مقام معظم رهبری به اقتدار مجلس کمک می کند و قطعا نمایندگان در این مجلس در آینده می توانند شایستگی های خود را نشان دهند.
امام جمعه مسجد جامع حنفاء اهل سنت خاش نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مجلس جدید به یقین اقتدار و شایستگی نظام اسلامی را به دنیا نشان می دهد زیرا شمار زیادی از دلسوزان به اسلام و کشور و خدمتگزاران ملت در این عرصه حضور دارند.
مولوی عبدالستار حسین زهی از این که یکی از نمایندگان اهل سنت توانسته به عنوان عضو ناظر در هیات رئیسه مجلس انتخاب شود ابراز شعف کرد و اظهار داشت: تکیه بر توانمندی ها و شایستگی های افراد می تواند در دلها امید بیافریند و سبب تقویت نشاط در جامعه شود.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نیروهای توانمند و دلسوز به مجلس دهم راه یافته اند که حضور آنان در این دوره می تواند به تقویت وحدت و همگرایی و هم افزایی اجتماعی در جامعه بزرگ ایرانی بیانجامد و ما به این موضوع افتخار می کنیم.
علی کرد افزود: مجلس دهم فراتر از نگاههای حزبی و گروهی شکل گرفته و در آن رفتار و منش انقلابی وجود دارد و قطعا اعتدال گرایی و تکیه بر وحدت و ارزشها در آن تقویت می شود.
این نماینده اهل سنت مردم حوزه خاش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای من باعث سربلندی و افتخار است که یکی از نمایندگان اهل سنت در کنار دیگر برادران دینی ما توانسته در هیات رئیسه مجلس حضور پیدا کند.
وی تصریح کرد: ما (نمایندگان اهل سنت) با تقدیر و اعلام حمایت از اقدامات وحدت طلبانه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش می کنیم بهترین عملکرد را در دفاع از حقوق ملت بزرگ ایران و تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشیم.
اعتبار نامه علی کرد نماینده مردم شهرستان های خاش و میرجاوه و بخشهای کورین و نصرت آباد زاهدان در شعبه پنجم بررسی اعتبارنامه ها مورد تائید قرار گرفت.
خاش از توابع استان سیستان و بلوچستان در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.


وبلاگ «امامان جمعه اهل سنت خاش: حضور یک نماینده اهل سنت در هیات رئیسه مجلس نشان از اعتماد نظام به این قشر ا» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «khashman.blogfa.com» ندارد.