امام جمعه موقت خاش:شخصیت امام خمینی(ره) در دنیا بی نظیر است khashman.blogfa.com -


امام جمعه موقت خاش:شخصیت امام خمینی(ره) در دنیا بی نظیر است

پست با عنوان «امام جمعه موقت خاش:شخصیت امام خمینی(ره) در دنیا بی نظیر است» از وبلاگ «khashman.blogfa.com» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

محمدامین میربلوچزهی، خاش - ایرنا- امام جمعه موقت خاش گفت: امام خمینی (ره) بعنوان رهبری عالی مقام، الگویی شاخص در هدایت و راهبری ملت ایران و تمام ملل آزاده دنیا بودند که شخصیت ایشان همچنان در جهان ممتاز و بی نظیر است.


 

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عیسی کیانی در خطبه های این هفته نماز جمعه خاش اظهار داشت: سرنوشت ملت ایران و تمام ملت های مظلوم دنیا با شکل گیری انقلاب اسلامی، روی کار آمدن امام راحل و تثبیت حاکمیت ایران در معادلات دنیا متحول شد و امروزه بصورت واضح قدرت کشورمان و آثار تحول انقلاب اسلامی در جهان نمایان است.
وی گفت: پس از رحلت امام خمینی(ره) فردی سکان این کشتی نجات را به دست گرفت که تربیت یافته مکتب برجسته اسلام و امام راحل بودند و به خوبی توانستند این کشور و نظام را به سمت فتح قله های عزت و سربلندی رهنمون سازند.
امام جمعه موقت خاش شکل گیری قیام پانزده خرداد و حوادث تاریخی در انقلاب اسلامی را از عوامل مهم و تاثیر گذار در رشد اسلام و مقابله با ظلم و ستم شاهنشاهی و عامل اتحاد ملت برای مقابله با مستکبران ذکر کرد.
حجت الاسلام کیانی ادامه داد: طاغوتیان زمان در برابر خشم و اراده ملت بزرگ ایران به زانو در آمدند و امروز نیز همان ملت و فرزندان تربیت یافته مکتب اسلام نیز می توانند در مقابل ظالمان ایستادگی کنند.
وی با ابراز تاسف از سنگ اندازی ها و بهانه گیری های عربستان سعودی و ممانعت از حضور مسلمانان ایرانی برای ادای مناسک حج بیان کرد: تعامل با ایران و انجام مذاکرات سازنده بعنوان یک هدف برای تمام قدرتهای جهان تبدیل شده و جهان تسلیم قدرت ایران شده لذا از آل سعود می خواهیم با ایران برخوردی مناسب و در شان این ملت بزرگ داشته باشند.** امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: فریضه مهم حج بعنوان یک حق برای امت اسلامی به شمار می آید و هیچ کشوری نمی تواند جلوی حضور مسلمانان را برای ادای مناسک حج بگیرد.
مولوی محمدعلی شهنوازی اظهار داشت: عربستان باید برای انجام مناسک حج با ایران تعامل کند و اینکه از حضور امت برای عبادت و بندگی خداوند در سرزمین پاک وحی ممانعت به عمل می آورد شرم آور و محکوم است.
امام جمعه اهل سنت خاش پیروی از سیرت پاک پیامبر اسلام و بزرگان دین را متذکر شد و افزود: عامل مهم موفقیت امام راحل و ملت ایران برای مقابله با ظلم و ستم طاغوتیان زمان ادامه راه بزرگان دین و پیروی از قرآن کریم و سنت نبوی(ص) بود.**امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش نیز با تاکید بر مهم برشمردن عبادت و بندگی خالصانه خداوند در ماه رمضان ضرورت شرکت در نمازهای پنجگانه و حضور در مساجد را خواستار شد.
مولوی محمدعثمان قلندرزهی با اشاره به اینکه در تقویم رسمی کشور شروع ماه رمضان در روز سه شنبه 18 خرداد ثبت شده است گفت: همه باید قبل از آغاز ماه مبارک رمضان از نگاه شرعی برای روئیت هلال ماه تلاش کنند.
نماز جمعه در یک مسجد جامع تشیع و پنجاه مسجد اهل سنت خاش اقامه می شود.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.


وبلاگ «امام جمعه موقت خاش:شخصیت امام خمینی(ره) در دنیا بی نظیر است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «khashman.blogfa.com» ندارد.