نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی: پویایی و شکوفایی اقتصادی منطقه خاش در گرو توجه به ظرفیت ها است khashman.blogfa.com -


نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی: پویایی و شکوفایی اقتصادی منطقه خاش در گرو توجه به ظرفیت ها است

پست با عنوان «نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی: پویایی و شکوفایی اقتصادی منطقه خاش در گرو توجه به ظرفیت ها است» از وبلاگ «khashman.blogfa.com» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

 


محمدامین میربلوچزهی، خاش - ایرنا- نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد گفت: این منطقه مرزی در جنوب سیستان و بلوچستان سرشار از استعداد و توانمندی بوده که توجه به ظرفیت ها و توانمندی های ارزشمند آن سبب پویایی و شکوفایی خاش می شود.


 

علی کرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خاش در ابعاد مختلف کشاورزی، گردشگری، صنایع و معادن، صنایع دستی، مرز و غیره از ارزش و جایگاه بسیار بالایی برخوردار است اما نبود اشتغال مناسب و درصد بالای بیکاری و بالا رفتن شاخص های جرم در ابعاد مختلف ناشی از کم توجهی و یا بهره نبردن از فرصت هاست.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی افزود: دغدغه های مهم اقتصادی، معیشتی، وجود آمار بالای بیکاری که از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شد در این منطقه به خوبی خود را نشان می دهد.
کرد اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نقشه راهی را در نامگذاری امسال و اخیرا نیز در نشست با منتخبان ملت در مجلس شورای اسلامی ترسیم کردند که قطعا برخواسته از نگاه عمیق ایشان بوده و در صورت تعامل میان دولت، مجلس و مشارکت دادن مردم می توان به نتایج خوبی دست پیدا کرد.
وی اظهار داشت: منطقه خاش بسیار بکر و منحصربفرد اما در ابعاد مختلف مظلوم واقع شده است.
کرد ادامه داد: اینجانب در کمیسیون اجتماعی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در تلاش برای کاهش آسیب ها و معضلات هستم اما با توجه به وسعت حوزه انتخابیه، مشکلات و معضلات فراوان در حوزه های مختلف به همراهی اقشار جامعه نیاز دارم.
وی گفت: خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مباحث مختلف از توانمندی های فراوانی بهره می برند اما به نسبت سایر نقاط استان چهره ای فقیرانه به خود گرفته اند.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حوزه های برنامه ریزی، تامین و جذب اعتبارات ویژه در حوزه انتخابیه در این منطقه مشکلات فراوانی وجود دارد که نیازمند اصلاح است.
کرد سرمایه گذاری بر روی گردشگری، کشاورزی و حوزه صنعت و معدن منطقه به سبب داشتن ظرفیت ها و جذابیت های فراوان آنها را خواستار شد و افزود: وجود معادن غنی پزولان، کائولن، منگنز، مرمریت، کرومیت، مس و طلا در حاشیه تفتان و مناطق همجوار گنجینه ای از فرصتها را برای صاحبان سرمایه فراهم کرده تا با سرمایه گذاری در این حوزه ها ضمن ایجاد اشتغال، سودآوری فراوانی برای خود و منطقه فراهم کنند.
به گفته وی خاش در حوزه های کشاورزی، دامی، شیلاتی، صنایع دستی و گردشگری نیز از جایگاه بالایی برخوردار است که بهره گیری از هر یک از آنها زمینه ساز توسعه و پیشرفت منطقه خواهد بود.
وی گفت: ایجاد گلخانه ها و تولید انواع محصولات گلخانه ای، پرورش گیاهان دارویی، گلها و گیاهان زینتی، زنبور عسل، ایجاد باغات پسته در ابعاد گسترده بهترین راهکار برای مقابله با معضل کم آبی و عاملی مهم برای شکوفا کردن اقتصاد منطقه خواهد بود که نیاز است در این مسیر هم دولت و هم سرمایه گذاران پا در عرصه بگذارند.
خاش از توابع استان سیستان و بلوچستان واقع در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان از آب و هوای متنوع و مناسبی برای تولید انواع محصولات کشاورزی سردسیری و گرمسیری برخوردار است و علاوه بر این، موقعیت مرزی آن نیز فرصتی برای توسعه تجارت و مبادلات مرزی فراهم کرده است.


وبلاگ «نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی: پویایی و شکوفایی اقتصادی منطقه خاش در گرو توجه به ظرفیت ها است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «khashman.blogfa.com» ندارد.