امام جمعه خاش: توسعه و آبادانی با انقلابی کار کردن میسر است khashman.blogfa.com -


امام جمعه خاش: توسعه و آبادانی با انقلابی کار کردن میسر است

پست با عنوان «امام جمعه خاش: توسعه و آبادانی با انقلابی کار کردن میسر است» از وبلاگ «khashman.blogfa.com» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

محمدامین میربلوچزهی؛ خاش - ایرنا - امام جمعه شهرستان خاش بیان کرد: کار کردن انقلابی و تلاش مجاهدانه توسعه، رشد و آبادانی را به همراه دارد.


 

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدحسین میری در خطبه های این هفته نماز جمعه افزود: توصیه ها و دغدغه های رهبرمعظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و کار انقلابی باید در اولویت کاری مسئولان باشد تا سرنوشت کشور با رونق گرفتن تولید و رفع مشکلات بیکاری جوانان متحول شود.
وی اظهار داشت: توجه به موضوع اشتغال و کمک به رفع موانع تولید و تامین نیازهای اقشار جامعه نیازمند همتی بلند و تلاشی صادقانه است که با انقلابی کار کردن کشور در ابعاد مختلف پیشرفت می کند.
امام جمعه خاش ادامه داد: مردم باید در فصول مختلف سال احساس کمبود نکنند زیرا در کشور همه امکانات و ظرفیتهای لازم برای کار کردن و خدمت صادقانه فراهم است از اینرو مدیران و مسئولان با همت بلند تلاش کنند تا از غافله خدمت بازنمانند و مورد انتقاد و سرزنش مردم قرار نگیرند.
حجت الاسلام میری با تاکید بر اهمیت دادن به عبادت و بندگی خداوند در ماه رمضان گفت: در این لحظات نورانی و معنوی باید با بهره گیری از برکات ماه مبارک رمضان خالق یگانه را راضی نگه داریم.
وی با تبریک هفته جهاد کشاورزی از نقش دلسوزان و فعالان عرصه کشاورزی و بویژه کشاورزان سخت کوش به عنوان تولید کنندگان واقعی کشور تقدیر کرد و افزود: همت و سعی و کوشش کشاورزان و دامداران در روستاها و نقاط عشایری ارزشمند و ستودنی است زیرا برکات موجود در سفره های ما حاصل دسترنج این قشر ارزشی است.

مردم در ماه رمضان باید با احساس آرامش به عبادت بپردازند
امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: ماه مبارک رمضان سرشار از امید، رحمت و مغفرت است و مومنان با استقبال از این ماه بزرگ در تلاش برای رسیدن به معبود خود هستند.
مولوی محمدعلی شهنوازی افزود: مسئولان باید در تامین نیازهای مردم در ماه مبارک رمضان بکوشند و با گرانی ها و سودجویی ها برخورد شود تا مومنان روزه دار بتوانند در آرامش و آسایش به عبادت خود بپردازند.
وی اظهار داشت: جلوگیری از قطع مکرر آب و برق به عنوان خواسته همگانی باید مورد توجه مسئولان باشد و در این راه مردم و مسئولان باید با هم تعامل کنند.

رمضان ماه بخشش و رحمت و مغفرت است
امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته از ماه مبارک رمضان به عنوان ماه بخشش، مساوات، موالات، انس و محبت، خیرخواهی و رحمت و مغفرت یاد کرد.
مولوی محمدعثمان قلندرزهی گفت: مشارکت در امور خیر مانند اطعام نیازمندان، افطاری دادن روزه داران، پرداخت زکات و صدقات، شرکت در محافل قرآنی نماز و تراویح، انس گرفتن با قرآن، نیکی به پدر و مادر و توجه به دعا و نیایش و نماز شب از اعمال ارزشمندی است که بر مداومت آن توصیه می شود.
وی افزود: زکات فطریه بر مبنای نیم صاع از گندم معادل دو کیلو و 300 گرم، حدود سه هزار و 500 تومان تعیین شده اما بهتر است افراد توانمند مبالغ بیشتری بپردازند.
وی اظهار داشت: در این ماه هر کدام از اعمال مانند نماز، تلاوت قرآن، صدقه دادن و کارهای خیر از درجه و ثواب مضاعف برخوردار است که به نوافل ثواب فرض و به فرایض نیز ثواب چند برابر داده می شود.
نماز جمعه در یک مسجد جامع اهل تشیع و 50 مسجد اهل سنت خاش اقامه می شود.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.


وبلاگ «امام جمعه خاش: توسعه و آبادانی با انقلابی کار کردن میسر است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «khashman.blogfa.com» ندارد.