نماینده مردم در مجلس:برنامه آبرسانی به خاش یک معمای حل نشده است khashman.blogfa.com -


نماینده مردم در مجلس:برنامه آبرسانی به خاش یک معمای حل نشده است

پست با عنوان «نماینده مردم در مجلس:برنامه آبرسانی به خاش یک معمای حل نشده است» از وبلاگ «khashman.blogfa.com» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

محمدامین میربلوچزهی؛ خاش - ایرنا - نماینده مردم حوزه انتخابیه خاش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در این منطقه بیان کرد: پروژه آبرسانی از کارواندر به خاش به یک معمای پیچیده و حل نشده درآمده که نیاز به شفاف سازی عملکردها دارد.


 

علی کرد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سالهاست مردم خاش چشم انتظار بهره برداری از این پروژه هستند؛ اما با توجه به وجود مشکلات عمده در کمبود آب و دسترسی نداشتن مردم به آب آشامیدنی گذر کردن ساده مسئولان از این موضوع مهم و اساسی جای سئوال دارد؟
نماینده مردم شهرستان خاش؛ میرجاوه، کورین و نصرت آباد ادامه داد: انتظار مردم این است که وزیر نیرو با جدیت و قاطعیت تمام وارد عمل شده و آسیب شناسی کند که چرا پروژه اجرا نشده، یا در صورت اجرا چقدر پیشرفت دارد؛ اعتبارات اختصاص یافته چگونه و در کجا هزینه شده و اینکه می طلبد بصورت شفاف به مردم توضیح داده شود که مشکل کار کجاست.
وی اظهار داشت: حذف هوشمندسازی موتور پمپ های فعال در نقاط مرزی میرجاوه و روتک باید مورد توجه دولت باشد زیرا آبهای مرزی در کشور همسایه بدون محدودیت و به مقدار بالا برداشت می شود اما متاسفانه مرزنشینان ایرانی در سختی و محدودیت قرار دارند.
نماینده مردم خاش در مجلس دهم شورای اسلامی از تعطیلی و غیرفعال بودن سد اسپیتک گوهرکوه نیز انتقاد کرد و افزود:در مناطق گزو، کهنوک، گونیچ کارواندر، چاه شهی، تنگه کاواری، سنگان، مرنتاک و ایرندگان، حاجی آباد نوک آباد، چاه احمد، چاه رحمان نصرت آباد، چاه رحیم کورین باید سدهای ذخیره آب برنامه ریزی و وارد مرحله عملیاتی شود.
به گفته کرد اجرای پروژه های پخش سیلاب در گرنچین، گوهرکوه، چاه احمد و کورین ضرورت دارد.
نماینده مردم خاش همچنین با اشاره به اینکه دربرخی مناطق این حوزه انتخابیه مانند میرجاوه، روتک، کارواندر و ایرندگان گرمای بالای 45 درجه احساس می شود و تعرفه های برق نیز کمرشکن بوده؛ ضرورت کاهش هزینه مصرفی برق و محاسبه آن به روشهای گرمسیری را خواستار شد و گفت: برق رسانی به روستاها و تقویت شبکه های برق رسانی در شهر ها و نقاط روستایی این حوزه انتخابیه باید مورد توجه جدی دولت باشد.
وی ضرورت برنامه دولت برای رونق بخشیدن به حوزه صنعت و معدن خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد را متذکر شد و اظهار داشت: فعال کردن واحدهای تعطیل شده صنعتی، عرضه سیمان خاش با قیمت پائین تر از نرخ مصوب در شهر خاش، فعال کردن شهرکهای صنعتی خاش، میرجاوه، نصرت آباد و نوک آباد و جانمایی ناحیه صنعتی در مناطق کورین، ایرندگان، ریگ ملک و لادیز، تامین سوخت واحدهای تولیدی و صنعتی و حذف هزینه های اضافی در مسیر صدور مجوز فعالیتهای کسب و کار از دیگر دغدغه های مردم منطقه به شمار می آید.
خاش از توابع استان سیستان و بلوچستان واقع در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان از آب و هوای متنوع و مناسبی برای تولید انواع محصولات کشاورزی سردسیری و گرمسیری برخوردار است و علاوه بر این، موقعیت مرزی آن نیز فرصتی برای توسعه تجارت و مبادلات مرزی فراهم کرده است.


وبلاگ «نماینده مردم در مجلس:برنامه آبرسانی به خاش یک معمای حل نشده است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «khashman.blogfa.com» ندارد.