امام جمعه: اقتصاد مقاومتی در فعالیت کشاورزان سخت کوش خاشی نمایان است khashman.blogfa.com -


امام جمعه: اقتصاد مقاومتی در فعالیت کشاورزان سخت کوش خاشی نمایان است

پست با عنوان «امام جمعه: اقتصاد مقاومتی در فعالیت کشاورزان سخت کوش خاشی نمایان است» از وبلاگ «khashman.blogfa.com» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

محمدامین میربلوچزهی؛ خاش - ایرنا- امام جمعه خاش گفت: اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در فعالیت کشاورزان سخت کوش و انقلابی در این شهرستان نمایان است.


 

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدحسین میری روز شنبه در دیدار با مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی خاش به مناسب گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: کار انقلابی و مجاهدانه را کشاورزان، دامداران و تولیدکنندگان روستایی و عشایری انجام می دهند و امروز ما از برکات تلاشهای آنان بهره می بریم.
وی گفت: ثمره و نتیجه دسترنج کشاورزان و دامداران سخت کوش همین رنگین شدن سفره های خانوارهاست که متاسفانه در جاهای بسیاری اسراف مشاهده می شود.
امام جمعه خاش از اقدامات مسئولان به منظور حمایت از قشر دلسوز کشاورزان و دامداران قدردانی کرد و گفت: سرمایه گذاری دولت در حوزه کشاورزی در این شهرستان با توجه به وجود پتانسیلها و استعدادهای ارزشمند منطقه بیشتر شود.
حجت الاسلام میری ادامه داد: خاش در بخشهای زراعی، دامی، باغی، گلخانه ای، شیلاتی، پرورش زنبور عسل و صنایع جانبی دارای ظرفیتهای ارزشمندی است که سرمایه گذاری در هرکدام از این بخشها بحث مهم اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل محقق خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی خاش نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف ارائه داد و گفت: دولت در مباحث آبیاری نوین، ارائه آموزشها، کشت های الگویی و گام برداشتن به سمت کشت های کم آب و سودآور برنامه های مطلوبی را در این شهرستان اجرا کرده است.
امان الله طوقی گسترده کردن کشت و تولید محصولات کشاورزی با نیاز آبی کم مانند پسته، گیاهان دارویی و تشویق کشاورزان به سمت انجام کشتهای الگویی را از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید برای رونق بخشیدن به اقتصاد خانوارها و حمایت از تولید ذکر کرد.
خاش از توابع استان سیستان و بلوچستان واقع در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان از آب و هوای متنوع و مناسبی برای تولید انواع محصولات کشاورزی سردسیری و گرمسیری برخوردار است.
8005 /6081/7310


وبلاگ «امام جمعه: اقتصاد مقاومتی در فعالیت کشاورزان سخت کوش خاشی نمایان است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «khashman.blogfa.com» ندارد.