خبرهای کوتاه از مراکز فرهنگی هنری استان کردستان بوکه بارانه -


خبرهای کوتاه از مراکز فرهنگی هنری استان کردستان

پست با عنوان «خبرهای کوتاه از مراکز فرهنگی هنری استان کردستان» از وبلاگ «بوکه بارانه» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


برنامه های مختلف فرهنگی ،هنری و ادبی در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان برگزار گردید.


 


-   به مناسبت فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر و با هدف آشنا نمودن اعضا با رشادتها و فداکاریهای رزمندگان و تقویت حس گذشت ، ایثار و وطن دوستی در میان اعضا برنامه های متنوعی با حضور اعضا مرکز فرهنگی هنری شماره یک سقزاجر گردید  .


معرفی شخصیت فرمانده ی شهید محمد جهان آرا ، معرفی وقایع سال 61 و آزاد سازی خرمشهر ،معرفی کتاب عبور از کارون و تانک آرزوها ، برگزاری مسابقه شاد و مفرح پرورش حواس پنجگانه ،اجرای کارگاه ادبی با موضوع خرمشهر شهر من ، شعرخوانی شعر آرزوی رزمنده از کتاب خاطرات مه گرفته ، تهیه نشریه دیواری توسط اعضا با عنوان  خرمشهر را خدا آزاد کرد از جمله برنامه های اجرایی مرکز شماره یک سقز بود که به مناسبت سوم خرداد برگزار گردید.


 


-    به مناسبت عید بزرگ مبعث پیامبر گرامی اسلام برنامه های ویژه ای توسط مربیان کانون بیجار اجرا گردید در این مراسم دانش آموزان و اعضای کانون با شرکت در کلاسهای فرهنگی ، هنری و ادبی شرکت نموده و با واقعه بعثت ، شخصیت پیامبر (ص) ، تاریخ صدر اسلام و اصحاب ایشان بیشتر آشنا شدند در آن روزها اعضا نیز با حضور در کلاسهای نقاشی با موضوع بعثت نقاشی های خود را ترسیم کردند همچنین اعضا در کلاسهای ادبی با همین مضمون و کلاسهای فرهنگی همچون معرفی کتاب نگران پروانه ها ، قصه گویی داستان رسالت ، معرفی شخصیت پیامبر (ص) معرفی واقعه بعثت ، معرفی سرزمین وحی شرکت نموده و فعالیت مذکور را انجام دادند


 


-   به مناسبت 28 اردیبهشت روزبزرگداشت حکیم عمر خیام نمایشگاه کتابهای علمی وکارگاههای علمی علوم ونجوم در مرکز شماره 2 سنندج برگزار گردید.


برپایی نمایشگاه کتابهای علمی مرکزو اجرای مسابقه کتابخوانی (چه چیزهای جدیدی از کتابی که مطالعه کردم یادگرفتم) دراین مسابقه کتابهای علمی مخصوص گروه سنی (ب) در میان بچه ها توزیع گردید واز آنها خواسته شد کتاب را در مدت زمان معین مطالعه کنند سپس مطالب جدیدی را که از کتاب یاد گرفته بودند برای بچه ها بیان کنند که به جالب ترین آنها جایزه ای داده شد.


بازدید بچه ها از کارگاههای نجوم وعلوم که دراین کارگاهها بچه ها به تماشای آسمان شب با استفاده از آسمان نمای دیجیتال نشستند وهمچنین در کارگاه علوم چند نمونه میکروسکوپی از گیاهان رادیدند وتوضیحاتی در مورد آنها داده شد.


 


-    به مناسبت بزرگداشت اعیاد عزیز شعبانیه برنامه های قصه گویی از تولد و زندگی امام حسین (ع) و امام سجاد (ع) و حضرت ابولفضل (ع) ، معرفی کتاب های زندگانی چهارده معصوم ، کارتسازی برای اعضای مرکزفرهنگی هنری حسن آباد یاسوکند  برگزار شد.


وبلاگ «خبرهای کوتاه از مراکز فرهنگی هنری استان کردستان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «بوکه بارانه» ندارد.