برنامه های اوقات فراغت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان تشریح شد بوکه بارانه -


برنامه های اوقات فراغت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان تشریح شد

پست با عنوان «برنامه های اوقات فراغت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان تشریح شد» از وبلاگ «بوکه بارانه» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان از آغاز ثبت نام در طرح اوقات فراغت مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبرداد و گفت: ثبت نام از متقاضیان در این طرح از اوایل خرداد ماه امسال آغاز شده و تا اوایل تیر ماه ادامه دارد.به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،سهیلا شیخی در سخنانی افزود:امسال با افتتاح 5 مرکز جدید ثابت و سیار روستایی در استان برنامه های اوقات فراغت قوت بیشتری گرفته و کودکان و نوجوانان بیشتری می توانند از فعالیت های متنوع کانون استفاده کنند که در حال حاضر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با 20 مرکز ثابت و 3کتابخانه سیار روستایی خدمات رسانی فرهنگی را به کودکان و نوجوانان کردستانی را دنبال می کند.


مدیر کل کانون استان کردستان تقویت مهارت ها و خلاقیت های فرهنگی، ادبی و هنری کودکان و نوجوانان را ضروری دانست و گفت: یکی از راهکارهای جدی تقویت مهارت های کودکان استفاده درست از اوقات فراغت است.


شیخی خاطر نشان ساخت:یکی از اصلی ترین محورهای فعالیت کانون پرورش فکری موضوع اوقات فراغت است که کانون در این راستا به اجرای برنامه های مختلف از جمله فعالیت های کتاب محور در کتابخانه های تخصصی کودک و نوجوان و فعالیت های نمایش عروسکی ،قصه گوئی، شعر خوانی،فعالیت های ادبی، انیمیشن،سفالگری، کاردستی، معرفی شخصیت، بحث آزاد،رباتیک ،نجوم و کلاسهای ویژه ی سفالگری ،نقاشی و موسیقی می پردازد.


وی زمان آغاز کلاس های ویژه ی هنری را از اول تیر ماه 95 اعلام و خاطر نشان ساخت: تمام کلاس های ویژه از اول تیر ماه آغاز و تا اواسط شهریور ماه ادامه دارد و مراکز کانون با انجام فعالیت های اصلی در طول سال آماده حضور کودکان و نوجوانان است.


سهیلا سیخی هزینه عضویت سالانه اعضای کانون را از 15 تا 20 هزار تومان اعلام کرد و افزود: این هزینه ها برای استفاده از فعالیت های فرهنگی هنری و ادبی  به صورت سالانه در نظر گرفته شده است که هزینه شرکت در کلاسهای وی‍ژه نیزبراساس شرایط مراکز و امکاناتی که در اختیار اعضا قرار می گیرد متغیر است.


 مدیر کل کانون استان کردستان با اعلام اینکه جامعه هدف کانون پرورش فکری سنین 7 تا 17 سال است، تصریح کرد: توجه به فرهنگ بومی،تقویت باورهای دینی،پرورش حس دینی وتوجه به فعالیت‌های گروهی وی‍ژه اعضا از مهمترین برنامه‌های تابستان امسال است.


وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از ارگان‌های دخیل در امر غنی سازی اوقات فراغت است که در ایام تابستان به‌ویژه در تعطیلات مدارس با برنامه‌‌ریزی‌های مطلوب می توانند بیشترین استفاده را از این امکانات داشته باشند.


مدیر کل کانون استان کردستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: اوقات فراغت تابستانی، یکی از بهترین فرصت هایی است که کودکان و نوجوانان می توانند بدون دغدغه فعالیت های درسی، به دنبال پرورش استعداد های فرهنگی ،هنری و ادبی خود باشند.


وی با بیان اینکه فعالیت های کانون پرورش فکری در فصل تابستان پررنگ تر می شود شناسایی و رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان در ایام فراغت را از اهداف این نهاد برشمرد.


سهیلا شیخی از برنامه ریزی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برای برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان نیز خبر داد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز فعالیت های مختلف فرهنگی هنری و ادبی در طول سال در مراکز کانون استان برگزار می شود.


وی با یادآوری اجرای برنامه های متنوع طی طرح اوقات فراغت کانون در استان از برگزاری اردوهای یک روزه در مراکز کانون پرورش فکری استان خبرداد و گفت: هم چنین امسال نیز چون سنوات گذشته اردوی استانی کانون را با حضور اعضای منتخب دخترو طی سه روز طی تابستان امسال خواهیم داشت.


وی افزود: بیش از 25 هزار نفز عضو مراکز کانون استان کردستان می باشند که در ایام تابستان گذشته بیش از نه هزار نفر به صورت فعال در کلاسهای فرهنگی ،هنری و ادبی مراکز ثابت شهری و سیار روستایی  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بهره مند شدند .وبلاگ «برنامه های اوقات فراغت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان تشریح شد» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «بوکه بارانه» ندارد.