مرحوم مدیر (آل محمد) جندق تیوی [JANDAGHTV] -


مرحوم مدیر (آل محمد)

پست با عنوان «مرحوم مدیر (آل محمد)» از وبلاگ «جندق تیوی [JANDAGHTV]» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

                 


               مرحوم حاج سید علی اصغر آل محمد (آقای مدیر)


مرحوم حاج سید علی اصغر آل محمد مشهور به مدیر در ماه صفر سال 1340 هجری قمری در روستای اردیب متولد شده است. پدر ایشان میرزا عبدالحسین از سادات طباطبایی جندق فرزند مرحوم سید محمد سیف السادات بوده و مادر ایشان از اهالی روستای اردیب بوده است.ایشان در سن سه سالگی بهمراه مادر از اردیب به جندق مهاجرت کرده و بقیه عمر را عموما در جندق زیسته است. ایشان در سن شش سالگی روخوانی قرآن را نزد مادر بزرگ خود یادگرفته و سپس دوران مکتب را نزد مرحوم میرزا عبدالحسین بن سید علی (ازسادات طباطبایی جندق) شروع کرده و بعد نزد مرحوم میرزا باقر بن میرزا سید محمد بن آقا سید محمد باقرجندقی(دایی مرحوم سیف السادات) ادامه داده و بعد از ایشان نزد مرحوم میرزا غلامرضای نایینی خواندن و نوشتن و خط نستعلیق و حساب سیاق و مقدمات زبان عربی (نصاب الصبیان) وبرخی از کتب بزرگان دین اعلی الله مقامهم را آموزش دیده است. در سال 1312 هجری شمسی با دستور پوشیدن لباسهای فرنگی توسط رضا شاه برای مردان مرحوم میرزا غلامرضا از جندق مهاجرت کرده و پس از او فرزندش مرحوم حاج میرزا علی محمد مشیری ادامه تدریس و آموزش دروس حساب و هندسه و برخی کتب جدید را عهده دار شده است. بعد از آن مرحوم مدیر به طهران رفته و در منزل عمویش مرحوم میرزا محمد باقر واعظ جندقی سکونت گزیده و مشغول تحصیل دروس روز شده و با امتحانهای دوره ای در طی دو سال موفق به گذراندن دوره سه ساله اول دبیرستان شده و بعد به جندق مراجعت نموده است و به تشویق دایی پدرش مرحوم میرزا علی محمد طباطبایی دبستان ملی جندق را بنیان گذارده است و این امر در سال 1316 هجری شمسی بوده که دفتر ثبت نام ایشان هنوز موجود...


وبلاگ «مرحوم مدیر (آل محمد)» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «جندق تیوی [JANDAGHTV]» ندارد.