۴ توصیه مهم برای مراقبت از باطری تلفن هوشمند سلام دانلود -


۴ توصیه مهم برای مراقبت از باطری تلفن هوشمند

پست با عنوان «۴ توصیه مهم برای مراقبت از باطری تلفن هوشمند» از وبلاگ «سلام دانلود» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

۱_ جلوی خالی شدن باتری را بگیرید

ممکن است شما به طور مبهم چیزهایی در رابطه با باتری‌های قابل شارژ و تأثیر حافظه شنیده باشید، در این رابطه گفته می‌شد باید اجازه دهید باتری کاملا خالی شود تا "فراموش نکند" ظرفیت واقعی‌اش چقدر است و می‌گفتند اگر باتری را از نصف شارژ کنید باتری به مرور توانایی نگه داشتن شارژ را از دست می‌دهد چون ظرفیت واقعی خود را فراموش کرده است! خب همه این حرف‌ها را فراموش کنید؛ کاملا برعکس است.

در واقع حافظه باتری حقیقت دارد اما تنها در مورد باتری‌های نیکل کادمیم صدق می‌کند. باتری‌های نیکل کادمیم را معمولا در گوشی‌های قدیمی و ارزان ‌قیمت می‌توان یافت. این نوع از باتری‌ها یک "حافظه" دارند و لازم است مصرف‌کننده به باتری آموزش دهد چطور از تمام ظرفیت‌اش برای نگهداری برق استفاده کند.

باتری‌های نیکل کادمیم نیاز دارند که در اولین شارژ خود به مدت ۱۰ الی ۱۵ ساعت توسط شارژر اصلی به برق متصل گردند. توجه کنید که شارژ اولیه آن‌ها نباید توسط شارژر خودرو یا درگاه USB کامپیوتر انجام گیرد. پس از اولین شارژ، به تعداد ۴ تا ۶ بار اجازه دهید باتری تا آخر تخلیه شود و دوباره کامل شارژ شود تا باتری به خوبی ظرفیت واقعی خود را کشف کند. در ادامه برای استفاده بهینه از باتری این عمل را هر ۲ تا ۳ هفته یک بار انجام دهید.

اما فراموش نکنید که ما الان در سال2016 قرار داریم و دیگر اثری از باتری‌های نیکل کادمیمی در وسایل الکترونیکی یافت نمی‌شود. باتری‌هایی که امروزه در لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها استفاده می‌شوند از نوع لیتیوم یونی هستند و باید با آن‌ها رفتار متفاوتی داشته باشید


وبلاگ «۴ توصیه مهم برای مراقبت از باطری تلفن هوشمند» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «سلام دانلود» ندارد.