عضو شورای صنفی امور کشاورزی رشتخوار: بانک خبر شهرستان رشتخوار -


عضو شورای صنفی امور کشاورزی رشتخوار:

پست با عنوان «عضو شورای صنفی امور کشاورزی رشتخوار:» از وبلاگ «بانک خبر شهرستان رشتخوار» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

عضو شورای صنفی امور کشاورزی رشتخوار:
مشکل پلاک 50 جنگل حل نشده است

شهرستان‌ها  11:56:17 1395/03/08
953-1790-5 كد خبر
عضو شورای نظام صنفی امور کشاورزی رشتخوار گفت: موضوع پلاک 50 در بخش  جنگل که بیش از 105 هزارهکتار است حل نگردیده است.

بهمن فرخی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، اظهار کرد: اگر همین الان آقای استاندار خراسان رضوی 100 میلیارد تومان یا بیش‌تر به جنگل اختصاص دهند به دلیل نداشتن سند، مردم نمی‌توانند حتی 200 هزار تومان آن را جذب کنند چون که هیچ مرجعی بدون اخذ استعلام نمی‌تواند بودجه یا تسهیلات در اختیار متقاضی بدون سند بگذارد.

وی خاطر نشان کرد: از پلاک 50 جنگل طبق رای دادگاه توسط کمسیون ماده 56 از مجموع 9 هزار هکتار زمین اعتراضی فقط این رای برای 2500 هکتار صادر شده که متاسفانه پس از 4 سال هنوز جانمایی و تحویل نگردیده است.

عضو شورای نظام صنفی امور کشاورزی رشتخوار گفت: تا کنون هیچ سندی از پلاک 50 تحویل مردم جنگل نشده و فقط رسید رای به مردم ابلاغ شده که متقاضی  می‌تواند به  اداره منابع طبیعی زمین را دخل و تصرف کند.

فرخی گفت: توسط وزیر رژیم پهلوی در گذشته، 105 هزارهکتار از پلاک 50 منطقه جنگل در سال 1318 تقاضای ثبت شده و همین تقاضا به کسا نی دیگرمنتقل گردید است که بعد از انقلاب، 17 هزار هکتار این پلاک در تصرف بنیاد و 87 هزار هکتار آن در اختیار منابع طبیعی قرار گرفت.

به گفته وی در واقع مردم جنگل وقتی در مسجد یا منزل خود هستند در واقع دراراضی متعلق به بنیاد زندگی می‌کنند و همین که پایشان را از خانه بیرون می‌گذارند در اراضی منابع طبیعی هستند که تقاضای مردم روش شدن تکلیفشان است.


وبلاگ «عضو شورای صنفی امور کشاورزی رشتخوار:» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «بانک خبر شهرستان رشتخوار» ندارد.