40 هزار نفر تحت پوشش خدمات امور آبفای رشتخوار قرار دارند بانک خبر شهرستان رشتخوار -


40 هزار نفر تحت پوشش خدمات امور آبفای رشتخوار قرار دارند

پست با عنوان «40 هزار نفر تحت پوشش خدمات امور آبفای رشتخوار قرار دارند» از وبلاگ «بانک خبر شهرستان رشتخوار» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مدیرعامل آبفای استان خراسان رضوی:
40 هزار نفر تحت پوشش خدمات امور آبفای رشتخوار قرار دارند

شهرستان‌ها  14:5:37 1395/03/10
953-2890-5 كد خبر
مدیرعامل آبفای استان خراسان رضوی گفت: این شرکت همچنین  40 هزار نفر تحت پوشش خدمات امور آبفای شهرستان رشتخوار قرار دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایرا ن (ایسنا)- منطقه خراسان، علی دانشگر در مراسم تودیع مدیر امور آب رشتخوار در فرمانداری رشتخوار گفت: تعداد مشترکین آب شرب روستایی استان بیش از 560 هزار مشترک دارد که از این تعداد حدود 15 هزار مشترک با جمعیتی افزون‌بر 40 هزار نفر تحت پوشش خدمات امور آبفای شهرستان رشتخوار قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نیز در این مراسم از اختصاص یک هزار و 160 میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای ساخت و تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی استان خبر داد و اظهار کرد: از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای برای مجتمع‌های آب‌رسانی در کل کشور، 15 هزار میلیارد ریال اختصاص یافته که سهم استان از این اعتبارات هزار و 160 میلیارد ریال است.

وی افزود: این اعتبارات که برای اولین‌بار در دولت یازدهم به مجتمع‌های آبرسانی روستایی اختصاص یافته، برای ساخت و تکمیل 43 مجتمع آب رسانی روستایی استان تخصیص داده شده که اتمام آن‌ها، بیش از 520 هزار نفر در 724 روستای خراسان رضوی را از مزایای آن بهره‌مند می‌سازد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، اتمام و تکمیل عملیات اجرایی 13 مجتمع آبرسانی روستایی که حدود 180 هزار نفر در 219 روستا را به جمعیت روستایی بهره‌مند از آب شرب سالم و بهداشتی با بهترین استاندارد کمی و کیفی می‌افزاید را از دیگر نتایج اجرای این پروژه‌ها برشمرد که شاخص برخورداری مردم روستاهای استان از این نعمت الهی را به میزان 3.7 درصد افزایش می‌دهد.

وی اظهار کرد: همچنین با اصلاح شبکه فرسوده آب شرب 38 روستا با حدود 30 هزار نفر جمعیت، کاهش هدررفت آب در این روستاها را نیز شاهد خواهیم بود.
دانشگر، کاهش 85 روستا با جمعیت نزدیک به 50 هزار نفر از روستاهایی که با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند را از دیگر دستاوردهای اجرای این پروژه‌ها برشمرد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی تصریح کرد: اعتبار اجرای این پروژه‌ها از محل صندوق توسعه ملی و در راستای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در وزارت نیرو تامین شده است

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه سهیل حسنی به عنوان مدیر امور آبفای شهرستان رشتخوار معرفی شد.


وبلاگ «40 هزار نفر تحت پوشش خدمات امور آبفای رشتخوار قرار دارند» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «بانک خبر شهرستان رشتخوار» ندارد.