مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار اعلام بانک خبر شهرستان رشتخوار -


مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار اعلام

پست با عنوان «مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار اعلام» از وبلاگ «بانک خبر شهرستان رشتخوار» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار اعلام کرد؛
برداشت 35 هزار تن گندم و جو در رشتخوار
شهرستان‌ها  13:42:42 1395/03/19
953-5390-5 كد خبر
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 35 هزار تن گندم و جو در این شهرستان برداشت شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، محمدرضا عباس‌پور صبح امروز در محل ساختمان جهاد کشاورزی رشتخوار از بکارگیری بیش از 34 دستگاه کمباین برای برداشت محصول و گندم و جو در این شهرستان خبر داد و افزود: در سال زراعی جاری 7 هزار هکتار از اراضی شهرستان رشتخوار به کشت گندم و 4 هزار و 200 هکتار به کشت جو اختصاص یافته است که پیش‌بینی می‌گردد از سطوح زیر کشت در شهرستان حدود 35 هزار تن گندم و جو در سال زراعی جاری برداشت شود.

وی به خرید محصولات گندم و جو به صورت تضمینی در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: همزمان با برداشت محصول، کار خرید تضمینی جو توسط اداره تعاون روستایی شهرستان با مباشرت از شرکت پشتیبانی امور دام انجام می‌گیرد و تا کنون 6 هزار 200 تن جو به قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

عباس‌پور تصریح کرد: کار خرید گندم توسط سیلوهای شرکت غله و بازرگانی شعبه‌های گناباد و تربت حیدریه نیز انجام می‌شود و تا کنون 8500 تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان توسط این نهادها خریداری شده است.

گفتنی است؛ رشتخوار سالانه 300 هزار تن محصولات زراعی باغی و دامی به بازارهای مصرف در سطح استان خراسان رضوی صادر می‌کند.


وبلاگ «مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار اعلام» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «بانک خبر شهرستان رشتخوار» ندارد.