نماینده مردم خواف: بودجه 95 در جهت کاهش اتکا به نفت است هندآباد خبر -


نماینده مردم خواف: بودجه 95 در جهت کاهش اتکا به نفت است

پست با عنوان «نماینده مردم خواف: بودجه 95 در جهت کاهش اتکا به نفت است» از وبلاگ «هندآباد خبر» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شفافیت، جامعیت، در نظر گرفتن شرایط کشور و توجه به اقتصاد مقاومتی را از ویژگی‌های بودجه 95 عنوان کرد و گفت: در این لایحه تلاش‌هایی برای رفع مشکل تامین مالی بانک‌ها، افزایش سرمایه بانک‌های دولتی و توجه ویژه و خاص به حوزه مسکن صورت گرفته است.به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، محمود نگهبان سلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه 95 در جلسه علنی امروز -یکشنبه 22 فروردین‌ماه- اظهار کرد: بودجه سال 95 نخستین بودجه بعد از رهایی از تحریم‌های ظالمانه کشورهای غربی به شمار می‌آید و فرصت بسیار مغتنمی برای اقتصاد است.


وی افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سه دهک پردرآمد جامعه در هدفمندی یارانه‌ها حذف می‌شود، طبیعتاً درآمد حاصله به بخش تولید و اشتغال اختصاص خواهد یافت.


این نماینده مجلس اختصاص 500 میلیون دلار از صندوق توسعه به بخش کشاورزی را موجب رشد و توسعه این بخش عنوان و خاطرنشان کرد: اختصاص 50 میلیارد دلار فاینانس دولت در راستای رفع مشکلات مالی نیز کمک خوبی به رشد و توسعه کشور خواهد بود. همچنین پرداخت بدهی دولت به پیمانکاران در این لایحه از طریق انتشار اوراق مالی اسلامی و اوراق خزانه اسلامی پیش‌بینی شده است.


نگهبان سلامی اجرای پروژه‌های مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه علم و فناوری، توجه به مطالبات بازنشستگان، افزایش حقوق بازنشستگان، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و جذب 30 هزار نفر از حوزه‌های بهداشت و آموزش را از ویژگی‌های بودجه 95 عنوان کرد.


این نماینده مجلس در پایان با اشاره به کاهش سهم نفت از کل بودجه اضافه کرد: در بودجه 95 سهم نفت از کل بودجه از 26.4 درصد در سال 94 به 25.6 درصد در سال 95 کاهش یافته است که این امر در راستای کاهش اتکای بودجه به نفت صورت گرفته است.پایان پیاموبلاگ «نماینده مردم خواف: بودجه 95 در جهت کاهش اتکا به نفت است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «هندآباد خبر» ندارد.