یادداشت روز:خوزستان ، دین خود را به اسلام ادا کرد دژپل -


یادداشت روز:خوزستان ، دین خود را به اسلام ادا کرد

پست با عنوان «یادداشت روز:خوزستان ، دین خود را به اسلام ادا کرد» از وبلاگ «دژپل» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

به قلم: علیرضا چرخابی


4khordad1
 


سرزمین پهناور استان خوزستان از دیرباز تا کنون به لحاظ موقعیت استراتژی که دارد نقش موثری در تعاملات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور  داشته است. وقوع حوادث و جریانات سیاسی در طول سالیان اخیر گواه این سخن است. نقش اثرگذاری که مردم خوزستان در طول تاریخ و به ویژه برخی جریانات منطقه داشته اند نشان از روحیه دفاع از حریم کشور و مرزبانی از مرز ایران اسلامی است،  نمونه بارز آن در طول هشت سال دفاع مقدس است که استان خوزستان سراسر شور حماسه و دفاع از کشور شد.


رشادت و دلاوری مردمان این دیار چه در خط مقدم جبهه های جنگ و چه در پشت جبهه و در شهرها همگی نشان از رشادت و استقامت مردمانی داشت که جانانه با ایثار جان و مال خود در برابر حملات دد منشانه دشمن استوار ایستادند و تحسین همگان را برانگیختند.


آن گونه که امام راحل(ره) در دیدار با جمعی از مردم خوزستان به زیبایی فرمودند: خوزستان دین خورد را به اسلام ادا کرد.


دفاع مقدس و پایمردی مردم خوزستان باعث شد تا روز شمار تاریخ ما مزین به اسامی برخی از مناسبت های جنگ و مردمان این دیار شود و این ماندگاری در تقویم تاریخ ایران اسلامی ثبت و اقتدار آنان در اذهان مردم ایران و جهان ماندگار شود و هر یک برگ زرینی در تاریخ افتخارات این مرز و بوم است که بر جریده تاریخ ثبت گردیده است:


سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر قهرمان- روز مقاومت ، ایثار و پیروزی


چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری روز دزفول، شهر نمونه مقاومت


وبلاگ «یادداشت روز:خوزستان ، دین خود را به اسلام ادا کرد» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «دژپل» ندارد.