در رثای حاج ابراهیم رحیمی امام جماعت مسجد ابوطالب روستای دشتی دهستان دشتی اسماعیل خانی -


در رثای حاج ابراهیم رحیمی امام جماعت مسجد ابوطالب روستای دشتی

پست با عنوان «در رثای حاج ابراهیم رحیمی امام جماعت مسجد ابوطالب روستای دشتی» از وبلاگ «دهستان دشتی اسماعیل خانی» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

در رثای حاج ابراهیم رحیمی امام جماعت مسجد ابوطالب روستای دشتی


غلامحسین عیالبار: شادروان حاج ابراهیم رحیمی فرزند حسینقلی در خانواده ای مذهبی و دلداده به اسلام ناب محمدی(ص) در روستای دشتی از توابع بخش آب پخش متولد شد. شغل ایشان کشاورزی و از ایشان 2 فرزند به یادگار مانده است. این پیر فرزانه روستا در قبل از اذان مغرب 17 بهمن ماه 1390 بر اثر بیماری به دیار حق شتافت و آرامگاه ایشان در بهشت امیر(ع) روستای دشتی واقع است. نثار شادی روحش با هم می خوانیم سوره قدر و حمد و توحید و اللهم صل علی محمد و آل محمد. 


دلسروده محمد مشتاقی در رثای زنده یاد حاج ابراهیم رحیمی امام جماعت مسجد ابوطالب روستای دشتی از توابع بخش آب پخش.


در فراق پیر راشد، دوستان باید گریست


بهر فقدانش به ساعت هر زمان باید گریست


 


بود شمس دین دشتی در تمام عمر خود


هرکه او را دیده بود در هر مکان باید گریست


 


حاج ابراهیم آمد صف ببندید در نماز


نیست اکنون او امامت، حاضران باید گریست


 


بود ایوب زمان در گیر و دار روزگار


بهر ماتم های ایوب زمان باید گریست


 


داغ فرزند و برادر دیده بود آن با خدا


کوه صبری بود اما مردمان، باید گریست


 


مرگ فرزندان فرزندان را هم دیده بود


از برای داغ مومن، مومنان باید گریست


 


هرکه در احکام شرعی داشت یک تا صد سوال


نیست اکنون تا بپرسی در میان، باید گریست


 


رخت بربسته کنون مرد خدا از جمع ما


در پس تابوت او بر سرزنان باید گریست


 


نمره را در امتحانات خدا عالی گرفت


ما که مردودیم بهر خودمان باید گریست


محمد مشتاقی- بهمن ماه 1390


بجاست، دهیاری و شورای اسلامی محترم روستا معابر روستا را بنام چهره های ماندگار و مفاخر روستا نامگذاری و همچنین ضمن زیباسازی چهره ی ورودی روستا، عکس چهره های ماندگار و مفاخر روستا را به همراه گزیده ای از زندگی نامه آنان به ترتیب در ورودی روستا نصب کند تا مهمانانی که وارد روستا می شوند و نسل های کنونی و آینده روستا چهره های ماندگار و مفاخر محل بشناسند.


عزیزانی که عکس و یا نوشته و خاطراتی در مورد مشاهیر روستا دارند در اختیار وبلاگ قرار دهند تا در معرض دید عموم قرار بگیرد.


همین طور که مستحضرید، اگر مردم پای کار باشند و به ویژه در زمینه مسائل فرهنگی مردم پای کار باشند تا سیستم دولتی، نهادهای دولتی دستی در آن نداشته باشد خیلی بیشتر می تواند مستمر و استمرار داشته و در پایداری و غنای آن می تواند ارزشمند باشد.


همچنین به چند دلیل دیگر باید کسانی که متولی کارهای فرهنگی در ماه های محرم و صفر هستندآمده و کار را بدون انتظار و چشمداشت از سیستم دولتی و نهادهای وابسته به دولت همانگونه که برنامه و مراسم های اجرایی در ماه های محرم و صفر و رمضان، دهه فاطمیه، دعای ندبه را با حمایت مردم برگزار می کنند با توجیح و همراه سازی مردم زمینه پایه ریزی و برگزاری دیگر برنامه ها را هم در طول سال فراهم سازند. و به انتظار کمک سیستم دولتی و نهادهای وابسته به دولت ننشینند.


شعار وبلاگ دهستان دشتی اسماعیل خانی در سال 1395: هر که در حد نوع توانش کار ارزشمندی زدستش بر میاد، خود با کمک امام جماعت (برادر به کمک حاج آقا و خواهر به کمک خانم حاج آقا) برای آبادانی و سربلندی روستایش اقدام و عمل کند.


به امید همکاری دوستان همولایتی با ارسال خبر و عکس برای بروز رسانی وبلاگ.


این مطلب را با وات ساپ به اشتراک بگذارید[email protected]


09018292853


وبلاگ «در رثای حاج ابراهیم رحیمی امام جماعت مسجد ابوطالب روستای دشتی» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «دهستان دشتی اسماعیل خانی» ندارد.