وعده وزیر برای پرداخت معوقات فرهنگیان تا قبل از هفته معلم معلمان سمیرم -


وعده وزیر برای پرداخت معوقات فرهنگیان تا قبل از هفته معلم

پست با عنوان «وعده وزیر برای پرداخت معوقات فرهنگیان تا قبل از هفته معلم» از وبلاگ «معلمان سمیرم» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.وعده وزیر برای پرداخت معوقات فرهنگیان تا قبل از هفته معلم

- درحالی که شنبه این هفته با خبر خوب معاون وزیرآموزش و پرورش برای پرداخت بخشی از مطالبات معلمان حق التدریس تا قبل از هفته معلم شروع شد، وزیر آموزش و پرورش روز گذشته این خبر را با اعلام «پرداخت معوقات همه فرهنگیان» تا پیش از این روز تکمیل کرد.

آنطور که خبرگزاری ایلنا گزارش داده، علی اصغر فانی در حاشیه افتتاح سالن ورزشی شهید شهسواری که برای کارکنان وزارتخانه آموزش و پرورش راه اندازی شده بود، از پرداخت معوقات فرهنگیان خبر داد و گفت: «تا قبل از هفته معلم تمامی معوقات پرداخت می شود». او همچنین در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا درباره دلیل تأخیر در پرداخت حقوق و مطالبات فرهنگیان گفته است: «در اواخر مرداد سال94 مجلس، مصوبه ای داشت که براساس آن باید مربیان پیش دبستانی را به کار می گرفت. این مصوبه زمانی ابلاغ شد که امر ساماندهی نیروی انسانی را انجام داده بودیم و ناچار شدیم تعدادی از همکاران شاغل خودمان را از مدارس حذف و مربیان پیش دبستانی را جایگزین کنیم.» روز شنبه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت بخشی از حق التدریس معلمان در چند روز آینده خبر داده و با تأیید تأخیر هفت ماهه در پرداخت مطالبات آنها از مهرماه سال گذشته، به خبرگزاری ایسنا گفته بود: «کسری بودجه گریبانگیر آموزش و پرورش بود و برای پرداخت مطالباتی چون حق التدریس و پرداخت پاداش پایان خدمت با مشکلاتی مواجه بودیم. در این هفته پس از پرداخت حقوق، به میزان 4ماه از معوقات حق التدریسی معلمان و مربیان پیش دبستانی را می پردازیم». وی پیش از این نیز به چالش های فراروی آموزش و پرورش در سال های اخیر درخصوص پرداخت پاداش بازنشستگان اشاره کرده و گفته بود: برای نخستین بار دولت در لایحه بودجه95، اعتباری را در ردیف مستقلی جهت پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی قرارداده است. او وعده داده بود که باتوجه به عنایت خاصی که مجلس شورای اسلامی به بودجه 95 دارد، بعد از تصویب بودجه 95 پاداش بازنشستگان فرهنگی سال 94 پرداخت شود. حالا به نظر می رسد وزارت آموزش و پرورش برنامه ویژه ای برای پرداخت مطالبات فرهنگیان که مهم ترین آنها حقوق معلمان حق التدریس و پاداش پایان خدمت فرهنگیان است داشته باشد.اگر این وعده آموزش و پرورش محقق شود، اردیبهشت امسال حتما یکی از به یادماندنی ترین هفته های معلم برای فرهنگیان خواهد بود.


منبع : تی نیوز 95/2/7


 


وبلاگ «وعده وزیر برای پرداخت معوقات فرهنگیان تا قبل از هفته معلم» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «معلمان سمیرم» ندارد.