مجلس خبرگان وبلاگ اطلاع رسانی بردخون -


مجلس خبرگان

پست با عنوان «مجلس خبرگان» از وبلاگ «وبلاگ اطلاع رسانی بردخون» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.در نخستین روز كاری پنجمین دور مجلس خبرگان رهبری ، آیت الله حسینی بوشهری ، نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان به عنوان عضو هیئت رئیسه و كارپرداز فرهنگی این مجلس انتخاب شد/در جلسه امروز آیت الله احمد جنتی به عنوان رئیس این مجلس انتخاب شددر جلسه مجلس خبرگان، حضرات آیات موحدی کرمانی و هاشمی شاهرودی به عنوان نواب رئیس مجلس خبرگان و دری‌نجف آبادی و احمد خاتمی به عنوان منشی‌های هیأت رئیسه انتخاب شدند.
آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی با 65 رای و آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی با 63 رای نواب رئیس مجلس خبرگان رهبری شدند.
همچنین آیت‌ الله دری‌نجف آبادی 49 و آیت‌الله احمد خاتمی با 56 رای به مدت 2 سال به عنوان منشی‌های هیئت رییسه خبرگان انتخاب شدند.
برپایه این خبر آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری نیز به عنوان کارپرداز فرهنگی و آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان کارپردازان مالی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند.
برپایه این خبر آیت‌الله احمد جنتی با کسب اکثریت قاطع آرا،51 رأی خبرگان ملت، به مدت 2 سال رئیس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.
براین اساس از 86 رای اخذ شده آیت‌الله احمد جنتی 51 رای، آیت‌الله ابراهیم امینی 21 رای و آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی 13 رای کسب کردند.
به نوشه فارس،  در جریان برگزاری این انتخابات یک رای باطل محسوب شد و 2 نفر از اعضای پنجمین مجلس خبرگان غیبت داشتند.همچنین یک رای باطل محسوب شد.


وبلاگ «مجلس خبرگان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «وبلاگ اطلاع رسانی بردخون» ندارد.