همه چیز درباره تیمی که فکر کرده بود قهرمان است BLOG-NEWS -


همه چیز درباره تیمی که فکر کرده بود قهرمان است

پست با عنوان «همه چیز درباره تیمی که فکر کرده بود قهرمان است» از وبلاگ «BLOG-NEWS» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

 


پانزدهمین دوره لیگ برتر ایران هم به پایان رسید و تیم فوتبال استقلال خوزستان عنوان قهرمانی را بدست آورد.


 به گزارش "بلاگ نیوز"، تیم فوتبال استقلال خوزستان به لطف برتری دو بر صفر مقابل شاگردان یحی گلمحمدی توانست با تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس مقام قهرمانی را بدست بیاورد و بعد از دو سال دوباره شادی را به خوزستان برگرداند.


اما به راستی چه شد؟ پرسپولیسی که همه فکر می کردند هفته ی آخر با یک پیروزی پرگل مقابل راه آهن جام قهرمانی را بالای سر می برد نتوانست تفاضل گل خود را نسبت به لسترسیتی ایران بیشتر کند و برای نهمین سال متوالی از کسب جام لیگ برتر بازماند.


می توان گفت اصلی ترین عامل در قهرمان نشدن قرمزهای پایتخت، باخت به نفت تهران بود، شاگردان برانکو پس از برد در دربی و همچنین پیروزی مقابل استقلال اهواز راه قهرمانی را برای خود هموارتر دیدند و ضمن دو هفته صدرنشینی گمان کرده بودند قهرمان لیگ خواهند بود اما همین غرور باعث شد تا آنان مقابل تیم علی منصوریان در ورزشگاه آزادی و مقابل دیدگان هزاران طرفدار قرمزپوش 2-0 ببازند و صدر را به استقلال تهران پس دهند.


اما یک هفته بعد همه چیز برای پرسپولیسی ها فرق کرد، برد پرگل در تبریز مقابل گسترش فولاد و همچنین باخت استقلال به تراکتور، دوباره این تیم را در مسیر قهرمانی قرارداد. البته خیلی ها می گفتند این پیروزی بو دار است، هرچند زدن این حرف ها حساب شده نیست و همیشه اینگونه سخنان در هفته های پایانی لیگ به زبان می آید.


و اما هفته پایانی...


قرمزپوشان پایتخت آماده جشن قهرمانی بودند، آنها با راه آهنی بازی داشتند که برای بقا در لیگ برتر محکوم به پیروزی بود اما این امر جلوی پرسپولیسی که در آزادی و برای قهرمانی بازی میکرد تقریبا نشدنی بود هرچند تا دقیقه 80، راه آهن توانست پرسپولیس را متوقف کند اما یک پنالتی اشتباه به سود قرمزها و به گل تبدیل شدن آن رویای ماندن در لیگ برتر را برای راه آهنی ها بر باد داد، از آن طرف هم یاران عبدالله ویسی با یک پیروزی شیرین درحال مدیریت بازی و آمادگی برای جشن قهرمانی بودند، چند دقیقه پس از زدن گل نخست، پرسپولیس دومین گل را هم به تور دروازه فروزان چسباند تا عملا راه آهن یزدان لیگ یکی شود.


پرسپولیسی ها که امیدوار بودند در این اندک زمان باقیمانده با یک بازی تهاجمی دو گل دیگر بزنند و خیلی دراماتیک قهرمانی لیگ را بدست بیاورند اما گل دقیقه 89 مهرداد محمدی آب سردی را روی سرخپوشان ریخت و سوت پایان بازی خیلی زودتر از داور برای آنها به صدا در آمد.


با این حساب استقلال خوزستان قهرمان شد، پرسپولیس نایب قهرمان و استقلال سوم.


این سه تیم سهمیه آسیایی را گرفتند و تراکتور هم باید منتظر قهرمان جام حذفی که یکی از تیم های ذوب آهن یا استقلال تهران خواهد بود، بماند.


استقلال اهواز(بی انگیزه)،راه آهن(دفاعی) و ملوان(تنها) هم به لیگ یک سقوط کردند و فصل آینده شمال ایران نماینده ای در لیگ برتر نخواهد داشت.


لیگ پانزدهم با تمام اتفاقات خوب و بدش به اتمام رسید، به امید آنکه لیگ شانزدهم از هر لحاظ بهتر و جذاب تر باشد.وبلاگ «همه چیز درباره تیمی که فکر کرده بود قهرمان است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «BLOG-NEWS» ندارد.