پیام ارسالی کاربران2 در مورد مطلب کم آبی بخش از نقاط شهر... باربد نیوز جهرم -


پیام ارسالی کاربران2 در مورد مطلب کم آبی بخش از نقاط شهر...

پست با عنوان «پیام ارسالی کاربران2 در مورد مطلب کم آبی بخش از نقاط شهر...» از وبلاگ «باربد نیوز جهرم» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

 باربدنیوز: پیام زیر را یکی از کاربران محترم که چندی است فعال شده در مورد پست کم آبی(اینجا) ارسال کرده اند:  

رییس محترم ... جهرم قطعا جنابعالی فردی متخصص هستید که بر این جایگاه و پست تکیه زدید سالیان متمادی این مشکل گریبانگیر این شهر وشهروندان ان را گرفته است چرا به فکر رفع این مشکل انهم به صورت اساسی نیستید.
چرا باید از احداث سد سلمان فارسی فقط و فقط مهاجرت روستاییان به جهرم عاید این شهر شود و از انتقال اب این سد جهت مصارف شهروندان خبری نیست.
چرا ... شهر، ... و جنابعالی به فکر حل اساسی این مشکل مهم نیستید روز به روز بر جمعیت این شهر افزوده می شود اما دریغ از توسعه زیر ساخت های این شهر در این زمینه.
کارایی کولرهای اب منازل شهروندان انهم در دمای بیش از 40 درجه منوط به رسیدن اب به ان است که الحمدالله از انهم محرومیم وعلاوه بر کم ابی و قطعی اب از نعمت خنک شدن منازل هم محرومیم . مدیران با عرضه این شهر هم که استین همت را بالا نمی زنند که حداقل تعرفه برق مصرفی شهر را مطابق مناطق گرمسیر تغییر دهند که حداقل کولرهای گازی و اسپیلت جایگزین کولرهای ابی شود و با کاهش هزینه های برق بخش هایی از مشکلات شهروندان حل گردد. البته اینهم میسر نیست زیرا که بدنبال ان قطعی برق هم بدان اضافه می گردد و مشکل مردم دو چندان می شود. 


در جهت حل مشکلات شهر در این زمینه راه های زیر پیشنهاد می گردد.( این پیشنهادها به مزاح است جدی نگیرید)
1-ساخت حداقل دو استخر زنانه و مردانه در هر محله شهر در جهت پناه اوردن مردم به ان و فرار از گرما
2- طراحی و ساخت ون صب چتر در بالای هر ساختمان در جهت جلوگیری و کاهش اشعه های خورشید
3-احداث چاه در حیاط منازل البته در اجرای این طرح می بایست چاه ها برقی نشوند و از دستگاه مکش برای دسترسی به اب بیشتر استفاده نکنند و صرفا از طناب و دول استفاده نمایند. در کنار ان صنعت چاه کنی در این شهر توسعه می یابد.
4- خشک کردن باغات و نابود کردن مزارع و جایگزینی کُنار بجای درختان مرکبات درباغات
5- ایجاد بستری مناسب توسط مسوولین شهری جهرم در جهت نهادینه کردن فرهنگ کوچ نشینی در بین شهروندان و انتقال رایگان و بی دردسر شهروندان به ییلاقات در فصول گرما که به تبع ان هم مشکل گرما در شهر حل می شود و هم شاهد کاهش چشمگیر معضل بیکاری در شهر نخواهیم بود اگر این مساله عملیاتی شود دیگر کارکرد فرودگاه جهرم صرفا جهت حمل کالا نخواهد بود و کارکرد حمل مسافر را هم خواهد داشت ان وقت هست دیگر برای ... محترم شهرمان ایجاد زحمت نمی کنیم و دیگر نیازی به اتمام پروژه تبلیغاتی انتخاباتی جاده جهرم به شیراز وجود نخواهد داشت . دیگر شهرداری نیازی به تعریض خیابان جمهوری اسلامی ندارد اداره ابفای نیاز به توسعه زیرساخت ها ندارد ... دانشگاهی جهرم تعطیلی اش بخاطر خالی از سکنه بودن شهر توجیه می شود گدایان متکدیان و اتباع بیگانه خود به خود از این شهر مهاجرت می کنند نیازی به اختصاص چند میلیارد تومان جهت اسفالت شهر نداریم خرماها در انبارها ترشیده نمی شوند و میوه ها دیگر روی دست باغداران نمی ماند. دیگر کسی درجاده مرگ (جهرم به شیراز) بر اثر تصادف نمی میرد. دیگر کسی غصه کاهش اعضای شورای شهر جهرم را نمی خورد. 

فقط این راه حلها عیب هایی هم دارد.
-تکلیف رانت خوران شهر که از حاشیه برخی عزیزان به نوایی رسیده اند و به سبب وابستگی بیش از حد به برخی افراد عرضه هیچ کاری را ندارند چه می شود
-از انجایی که این قشلاق و ییلاق صرفا از طریق فرودگاه جهرم انجام می شود صرفا ورودی شمالی جهرم توسعه می یابد و بقیه ورودی ها مغفول می ماند.
- ضرورت ساخت عوارضی جهت اخذ عوارض عبور شهروندان بعد از فلکه چمران بشدت احساس می شود
- تعریض باند فرودگاه و توسعه سالن ترانزیت ان بسیار مهم است لاز م به ذکر است استفاده از هواپیماهای پهن پیکر خصوصا ایرباس 380 جهت انجام این مهم ضروری است و انوقت است موج هم وطنان جهت عکس گرفتن با ایرباس 380 بجای رفتن به فرودگاه مهراباد به جهرم می ایند و این یعنی توسعه تمام و کمال شهر


وبلاگ «پیام ارسالی کاربران2 در مورد مطلب کم آبی بخش از نقاط شهر...» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «باربد نیوز جهرم» ندارد.