ترامپ: ایران قدرت غالب منطقه است آوای شهروند -


ترامپ: ایران قدرت غالب منطقه است

پست با عنوان «ترامپ: ایران قدرت غالب منطقه است» از وبلاگ «آوای شهروند» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

ونالد ترامپ،نامزد انتخابات آمریکا گفت ما سبب شده‌ایم ایران به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود، اما اگر من رئیس جمهور شوم، اوضاع متفاوت خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری صداو سیما، دونالد ترامپ، نامزد انتخابات آمریکا ضمن انتقاد از سیاست خارجی دولت اوبامااین موضوع را مطرح كرد.


ه گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی، دونالد ترامپ ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تجمع انتخاباتی‌اش گفت:« باید درک کنیم که اولویت دادن به آمریکا چیست. این بدان معناست که در سیاست خارجی ، هرگز و هرگز وارد مناقشه‌ای نشویم مگر این‌که سبب افزایش امنیت کشور ما شود.


او افزود: باید این کار امنیت کشور ما را افزایش بدهد. این روند برخلاف سیاست خارجی هیلاری کلینتون است که به لیبی حمله کرد، عراق را بی ثبات کرد، گروه داعش را آزاد کرد و سوریه را به هرج و مرج انداخت و سبب شد مهاجرت گسترده‌ای شکل بگیرد که وضع آشفته‌ای را در سراسر جهان رقم زده است.


ترامپ ادامه داد:«این سیاست‌ها سبب شده است ایران در مسیر دستیابی به تسلیحات هسته‌ای قرار بگیرد و به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود. ایران در منطقه قدرت غالب است. ما سبب شده ایم ایران به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود. اما اگر من رئیس‌جمهور شوم، اوضاع متفاوت خواهد شد. »


دونالد ترامپ گفت:« در حوزه تجارت نیز اولویت دادن به آمریکا به معنای آن است که از موقعیت شغلی کارگران آمریکایی درمقابل رقابت‌های غیرمنصفانه خارجی محافظت خواهد شد. اتفاقی که در حال رخ دادن است، واقعا شرم آور است. ما فقط قراردادهای تجاری فوق‌العاده خواهیم داشت. ما پیمان مشارکت فرااقیانوسی را امضاء نخواهیم کرد که برای کشور ما فاجعه است. این پیمان شبیه پیمان نفتاست که بیل کلینتون امضاء کرد و سبب شد فرصت‌های شغلی و کارخانه‌های ما و کسب و کارهای تولیدی ما از بین بروند و به کشورهای دیگر به ویژه مکزیک بروند. ما رنج‌های زیادی را متحمل می شویم و این وضع بدتر می شود. در حوزه سیاست‌های انرژی نیز اولویت دادن به آمریکا به معنای آن است که از توان بالقوه عظیم آمریکا استفاده شود و ثروت و رفاه نصیب کارگران خودمان شود ازجمله معدنچیان فوق العاده‌ای که دولت کنونی آمریکا کاملا با آنها به گونه بدی رفتار کرده است. در حوزه سیاست‌های اقتصادی نیز اولویت‌دادن به آمریکا به معنای ان است که سیاست‌های نظارتی و مالیاتی به گونه‌ای باشد که ثروت و فرصت‌های شغلی را در ایالات متحده حفظ کند و مالیات برای طبقه متوسط آمریکایی به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. درعین حال، مقرراتی که اقتصاد کشور را فلج می‌کند و به گونه‌ای جنون آمیز، کشور را به توقف کشانده است، کاهش خواهد یافت. ما کاری خواهیم کرد که وضعیت به گونه‌ای شود که برای شرکت‌ها، کسب و کارهای کوچک و برای مردمی بسیار خوب شود که می‌خواهند در این کشور کار و فعالیت داشته باشند.»


وبلاگ «ترامپ: ایران قدرت غالب منطقه است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «آوای شهروند» ندارد.